Twoja przeglądarka nie obsługuje (ma wyłączoną obsługę) javascript.

Okna do nowego domu

Kategorie: okna   design  
Zdjęcie Okna do nowego domu

Stolarka okienna to kluczowy element wykończenia budynku. Zapewnia dostęp do naturalnego światła dziennego, które jest bardzo istotne dla naszego komfortu i dobrego samopoczucia. Warto pamiętać, że jest to kosztowna inwestycja, dlatego należy dobrze wybrać okna, by później nie żałować. Wybór nieodpowiednich okien o słabych parametrach może wygenerować duże koszty w perspektywie długoterminowej – może się okazać, że będzie konieczność ich wymiany lub będą one przynosić znaczne straty ciepła, a więc pieniędzy. Jeżeli zależy nam na tym, by mieć dobrze ocieplony dom, zdecydowanie warto postawić na okna pasywne. W ten sposób zminimalizujemy różnicę w izolacyjności termicznej między ścianami a oknami. Tego, na jakie parametry okien zwrócić uwagę i jak wybrać okna do nowego domu, dowiemy się z dzisiejszego artykułu.

 

Jakie okna wybrać do nowego domu? Rodzaje dostępnych produktów

Oprócz kluczowych parametrów okien, kupując okna do nowego domu powinniśmy zwrócić uwagę na ich design. Okna drewniano-aluminiowe to doskonałe połączenie estetyki drewna z trwałością aluminium. Od zewnątrz rama oraz skrzydło pokryte są aluminium mocowanym do drewnianej konstrukcji okna. Jest to jeden z najczęściej wybieranych rodzajów. Aluminium chroni okno przed szkodliwym działaniem czynników atmosferycznych oraz uszkodzeniami mechanicznymi. Wbrew pozorom profil aluminiowy od zewnątrz nie jest przeznaczony tylko do nowoczesnego budownictwa. Duży wybór pozwala na idealne dopasowanie okien do niemal każdego stylu. Drewniane ramy wewnątrz pomieszczeń są niezwykle gustowną ozdobą wnętrza. Okna drewniano-aluminiowe bardzo dobrze izolują od zimna i hałasu.

Jakie okna wybrać do nowego domu?

Równie dobrym wyborem jeśli chodzi o okna do nowego domu są okna PCV z nakładką aluminiową, które przede wszystkim zapewniają wygodną i łatwą pielęgnację. Nie tylko biel jest kolorem chętnie wybieranym w tego typu ramach. Obecnie bardzo modne są kolory stali szlachetnej lub dekory metaliczne. Oprócz odcieni szarości dużą popularnością cieszą się tonacje brązowe i beżowe. Okna PCV-aluminium są bardzo wytrzymałe, solidne i nie wymagają konserwacji, jak w przypadku okien w całości drewnianych. Nakładka aluminiowa na okna wzmacnia i zabezpiecza przed szkodliwymi czynnikami atmosferycznymi.

Wybór okien do nowego domu - na co zwrócić uwagę?

Jakie okna do nowego domu będą najlepsze?

Parametry okien a utrata ciepła

Budując dom, coraz większą uwagę przywiązujemy do jego termoizolacji. Inwestycja w okna energooszczędne, a najlepiej okna pasywne z pewnością zwróci się w dłuższej perspektywie. Przez standardowe okna może uciekać od 25 do 40 procent ciepła. Z tego względu powinno się stosować okna o odpowiednich parametrach. Jednym z nich jest współczynnik przenikania ciepła Uw.

W starym budownictwie to właśnie okna, a konkretnie tworzące się przy nich mostki termiczne stanowiły newralgiczny punkt utraty ciepła. Wybierając okna pasywne do nowego domu, powinniśmy zwrócić uwagę na współczynnik Uw, który powinien być niższy od wartości 0,8 W/m2K. Takie wymagania spełniają wszystkie produkty Internorm. Aby w pełni wykorzystać ich właściwości niezbędny będzie również odpowiedni montaż okien, najlepiej warstwowy w warstwie ocieplenia. Kolejną ważną kwestią jest współczynnik przepuszczalności energii słonecznej g. Im jest wyższy, tym do wnętrza domu dociera więcej promieniowania. Powinien mieć g ≥ 50%.

Dobra izolacyjność dźwiękowa okien do nowego domu

Jakie okna do nowego domu sprawdzą się najlepiej? Szczególnie mieszkając w mieście o dużym poziomie hałasu ulicznego lub w sąsiedztwie torów kolejowych, powinniśmy zainwestować w okna o wysokim współczynniku izolacyjności akustycznej Rw. Jest to kwestia naszego komfortu psychicznego, dlatego lepiej zainwestować niż później wymieniać okna. Współczynnik izolacyjności okna Rw wyrażany jest w decybelach (dB) i decyduje o wartości redukcji hałasu. Oczywiście im współczynnik jest wyższy, tym lepiej. Jednak wybór należy do nas i położenia mieszkania lub domu. Wystarczające będą wartości Rw w granicach 30-32 dB, a jeżeli mieszkamy w wyjątkowo hałaśliwym położeniu lub szczególnie zależy nam na ciszy i spokoju, dobrym wyborem będą okna o Rw powyżej 40 dB.

Jeśli szukasz okien w Rzeszowie, które pasowałyby do Twojego nowego domu i w pełni spełniały Twoje potrzeby, koniecznie zapoznaj się z ofertą naszej firmy Internorm. 

Z innych naszych artykułów dowiesz się na przykład jak dobrać kolor okien. Przeczytaj cenne wskazówki, jakie dla Ciebie przygotowaliśmy!

Powiązane tematycznie

UMÓW SIĘ NA SPOTKANIE

ZYSKAJ GWARANCJĘ NAJNIŻSZEJ CENY

OK
Anulowano

Zamów indywidualną ofertę

Wypełnij zgłoszenie i otrzymaj osobistą ofertę

*pola wymagane przejdź dalej

, Interesujesz się ofertą jako:

CHCIAŁBYŚ ABYŚMY:

, Wybierz proszę jakie okna Cię interesują

OBECNIE POSZUKUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI PONIEWAŻ

NA KIEDY POTRZEBUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI

Uff - to już prawie koniec, Twoje uwagi do oferty:

CHCIAŁBYM ZAŁĄCZYĆ PLIKI

  , O KTÓREJ GODZINIE MOŻEMY DO CIEBIE ZADZWONIĆ

  ZAAKCEPTUJ KLAUZULĘ I PRZEŚLIJ FORMULARZ

  Trwa ładowanie
  Dziękujemy za wysłanie
  Błąd

  Umów się na spotkanie

  Zamów katalog  wersja papierowa

  Pobierz katalog  wersja PDF