Twoja przeglądarka nie obsługuje (ma wyłączoną obsługę) javascript.

Na czym polega montaż warstwowy okien?

Kategorie: okna   montaż   zabezpieczenia  
Zdjęcie Na czym polega montaż warstwowy okien?

Budując dom lub remontując mieszkanie mamy do wyboru szeroką gamę okien. Zawracamy uwagę nie tylko na ich design, ale przede wszystkim energooszczędność. Współczesne okna charakteryzują się doskonałą izolacją cieplną, jednak ich zakup może pójść na marne, jeśli nie zostaną odpowiednio zamontowane. Dlatego obecnie coraz bardziej popularne rozwiązanie stanowi montaż warstwowy okien. Na czym polega ta metoda? Jaką rolę spełniają poszczególne warstwy izolacji?

Warstwowy montaż okien - czy warto?

Okna charakteryzujące się wartością współczynnika Uw na poziomie niższym od 0,8 W/m2K nazywamy oknami pasywnymi. Produkty firmy Internorm osiągają jeszcze niższe wartości, nawet do poziomu 0,6 W/m2K. Jednak sam produkt to tylko połowa sukcesu. Inwestycja spełznie na niczym, jeśli montaż nie zostanie przeprowadzony w odpowiedni sposób. Dlatego Internorm samodzielnie montuje wszystkie okna dla klientów. Nie wystarczy bowiem tylko osadzenie okna w idealnej pozycji względem poziomu i pionu.

Ciepło może uciekać przez nieszczelne powierzchnie łączenia – tzw. mostki termiczne, a brak odpowiednich zabezpieczeń ma także negatywny wpływ na całą powłokę izolacyjną. W ekstremalnych przypadkach może nawet pojawić się pleśń. Warstwowy montaż okien, zwany także ciepłym montażem okien, polega na skorzystaniu w trakcie montażu z trzech warstw, z których każda odgrywa nieco inną rolę. Metodzie przyświeca zasada, ze największą szczelność musimy zachować we wnętrzu budynku. Za co odpowiadają poszczególne warstwy w tym typie montażu okien i czy warto w to inwestować?

Montaż warstwowy okien - na czym polega krok po kroku!

Warstwa wewnętrzna

Dawniej, montując okna, nie zawsze zdawaliśmy sobie sprawę, że zagrożenia dla szczelności instalacji czyhają nie tylko na zewnątrz ale również, a być może przede wszystkim, wewnątrz budynku. Na skutek różnicy temperatur, to właśnie po stronie wewnętrznej tworzy się para wodna i wilgoć. To niebezpieczne zjawisko dla struktur łączących okno z murem, w tym izolacji termicznej. Dlatego w montażu warstwowym, rolą warstwy wewnętrznej jest zapobieganie przenikaniu wilgoci do kolejnych warstw instalacyjnych. Zwykle korzysta się w tym przypadku ze specjalnej taśmy paroszczelnej.

Warstwa środkowa

W montażu warstwowym okien kluczową rolę odgrywa warstwa środkowa, czyli tak naprawdę warstwa izolacyjna. W tym przypadku bardzo często korzysta się ze specjalnej poliuretanowej piany montażowej. Warstwa stanowi nie tylko izolację termiczną, ale również akustyczną, co bywa istotne na mocno zaludnionych osiedlach lub w przypadku, gdy budynek znajduje się w sąsiedztwie ruchliwej drogi czy torów kolejowych.

Warstwa zewnętrzna

Jednak zagrożenia dla izolacji termicznej czyhają również na zewnątrz budynku. Chodzi o niekorzystne warunki atmosferyczne, a przede wszystkim  wilgoć, która w przypadku nieprawidłowego montażu przenika do instalacji. Dlatego tak ważna jest zewnętrzna warstwa uszczelnienia, którą wykonuje się zazwyczaj z taśmy paroprzepuszczalnej. Przed tą warstwą instalacyjną stoją dwa wymagania. Po pierwsze musi ona skutecznie chronić łączenie okna z murem przed wspomnianymi czynnikami atmosferycznymi. Jednocześnie jej rolą jest także odprowadzanie wilgoci na zewnątrz.

 na czym polega montaż warstwowy

Zamów okna na wymiar z montażem!

Tak przeprowadzony montaż okien zapewnia nie tylko wysoką energooszczędność, ale zapobiega również degradacji warstwy izolacyjnej, dzięki czemu okna mogą nam służyć dłużej.

Powiązane tematycznie

UMÓW SIĘ NA SPOTKANIE

ZYSKAJ GWARANCJĘ NAJNIŻSZEJ CENY

OK
Anulowano

Zamów indywidualną ofertę

Wypełnij zgłoszenie i otrzymaj osobistą ofertę

*pola wymagane przejdź dalej

, Interesujesz się ofertą jako:

CHCIAŁBYŚ ABYŚMY:

, Wybierz proszę jakie okna Cię interesują

OBECNIE POSZUKUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI PONIEWAŻ

NA KIEDY POTRZEBUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI

Uff - to już prawie koniec, Twoje uwagi do oferty:

CHCIAŁBYM ZAŁĄCZYĆ PLIKI

  , O KTÓREJ GODZINIE MOŻEMY DO CIEBIE ZADZWONIĆ

  ZAAKCEPTUJ KLAUZULĘ I PRZEŚLIJ FORMULARZ

  Trwa ładowanie
  Dziękujemy za wysłanie
  Błąd

  Umów się na spotkanie

  Zamów katalog  wersja papierowa

  Pobierz katalog  wersja PDF