Twoja przeglądarka nie obsługuje (ma wyłączoną obsługę) javascript.
amontaza

Montaż

Internorm-prawidłowy-montaż-okien.jpg

OGROMNE ZNACZENIE MA PROFESJONALNY MONTAŻ!

Prawidłowy montaż okien jest podstawowym warunkiem ich prawidłowego działania i trwałości. W budowie i funkcjonowaniu domu dużą rolę odgrywa szczelność i izolacja cieplna. Do dużych strat ciepła może dochodzić głównie w miejscu połączenia z murem. Praktyka pokazuje, że właśnie tu może pojawiać się woda kondensacyjna i rozwijać pleśń. Dlatego należy zwracać uwagę na prawidłowe połączenie ościeżnicy z budynkiem, a to zależy bez wątpienia od poprawnego montażu okien i drzwi.

Warto więc zlecić montaż doświadczonym profesjonalistom, którymi dysponuje Internorm - Twój [1st] window partner. Gwarantujemy prace na odpowiednim poziomie technicznym a dzięki temu zachowanie norm oraz przepisów, a także uwzględnienie podstaw fizyki budowli istotnych dla poprawnego montażu.

Oto na co należy zwrócić uwagę podczas montażu:


TEMPERATURA I WILGOTNOŚĆ POMIESZCZENIA
Połączenie z murem (spoina montażowa) musi zostać dookoła uszczelnione tak, aby nigdzie nie przepuszczało powietrza. Zapobiega to przedostawaniu się do szczeliny wilgotnego, ciepłego powietrza, z którego po ochłodzeniu wykrapla się woda i powoduje powstawanie pleśni.
IZOLACYJNOŚĆ CIEPLNA / IZOLACYJNOŚĆ DŹWIĘKOWA
Środkowa płaszczyzna spoiny montażowej musi zostać właściwie wypełniona materiałem izolacyjnym (pianką poliuretanową lub mineralnym materiałem izolacyjnym). Płaszczyzna ta odpowiada za izolację cieplną i dźwiękową, ale nie za izolację od wiatru i wilgoci z zewnątrz.

TEMPERATURA ZEWNĘTRZNA, DESZCZ, WIATR ITD
Połączenie z murem musi być od zewnątrz dookoła trwale wiatroszczelne i odporne na zacinający deszcz. Wymogi te dotyczą nie tylko samych okien, ale też obszaru połączenia z parapetem. Jeśli od wewnątrz przedostawać się będzie wilgoć, musi ona mieć możliwość wydostania się na zewnątrz przez uszczelnienie (możliwa dyfuzja wody).

MASA WŁASNA
Ciężar jest przenoszony przez klocki podporowe, a mocowanie okien antywłamaniowych odbywa się za pomocą kołków lub kotew ściennych. Odległości między mocowaniami zależą od materiału, z jakiego wykonana jest ościeżnica. Przybijanie gwoździami jest niedopuszczalne, nie spełnia aktualnych zaleceń technicznych.
Internorm-montaż-okien.jpg

UMÓW SIĘ NA SPOTKANIE

ZYSKAJ GWARANCJĘ NAJNIŻSZEJ CENY

Zamów indywidualną ofertę

Wypełnij zgłoszenie i otrzymaj osobistą ofertę

*pola wymagane przejdź dalej

, Interesujesz się ofertą jako:

CHCIAŁBYŚ ABYŚMY:

, Wybierz proszę jakie okna Cię interesują

OBECNIE POSZUKUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI PONIEWAŻ

NA KIEDY POTRZEBUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI

Uff - to już prawie koniec, Twoje uwagi do oferty:

CHCIAŁBYM ZAŁĄCZYĆ PLIKI

    , O KTÓREJ GODZINIE MOŻEMY DO CIEBIE ZADZWONIĆ

    ZAAKCEPTUJ KLAUZULĘ I PRZEŚLIJ FORMULARZ

    Umów się na spotkanie

    Zamów katalog  wersja papierowa

    Pobierz katalog  wersja PDF