Twoja przeglądarka nie obsługuje (ma wyłączoną obsługę) javascript.

Okna aluminiowe czy okna z nakładką? Podpowiadamy w wyborze.

Kategorie: okna   innowacje   design  
Zdjęcie Okna aluminiowe czy okna z nakładką? Podpowiadamy w wyborze.

Wybór materiału, z jakiego powinna być wykonana rama okienna, jest niezwykle ważny. W końcu okna mają służyć nam przez wiele lat i powinny być odporne na warunki atmosferyczne. Aluminium jest bardzo wytrzymałe i lekkie, jednak rosnącą popularnością cieszą się okna z nakładką aluminiową. Dlaczego? Jakie są zalety okien z nakładką aluminiową? Przyjrzyjmy się temu bliżej.

Okna aluminiowe – wady i zalety

Okna z aluminium najczęściej możemy spotkać w biurowcach, hotelach, witrynach sklepowych i budynkach użyteczności publicznej. Jest to materiał bardzo lekki, trwały i ekologiczny. Ponadto aluminium jest odporne na korozję i dobrze komponuje się z nowoczesnymi budynkami.

Dlaczego pomimo tylu zalet okien aluminiowych nie są one chętnie wykorzystywane w domach mieszkalnych? Przede wszystkim mimo zastosowania materiałów termoizolacyjnych, nie izolują one ciepła tak dobrze jak okna z PCV lub drewniane. Do wad okien aluminiowych można również zaliczyć brak możliwości naprawy i renowacji. W przypadku jakichkolwiek usterek okna należy wymienić na nowe. Ponadto odstraszyć potencjalnych klientów może również wysoka cena. Niestety aluminiowe okna są droższe niż te wykonane z drewna lub PCV z nakładką aluminiową. A zatem, na który model się zdecydować: okna aluminiowe czy okna z nakładką?

Okna drewniane z nakładką aluminiową

Piękne okna drewniane z nakładką aluminiową

To połączenie zapewni nam nie tylko estetyczny wygląd okien, ale również niezwykłą trwałość. Drewno dedykowane jest osobom, które cenią piękno i naturalność tego materiału. Jednak czy okna w całości drewniane są idealnym rozwiązaniem? Niestety drewno jest mało odporne na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych, przez co wymaga regularnej konserwacji, co może być uciążliwe. Rozwiązaniem tego problemu są nakładki aluminiowe na okna drewniane znajdujące się po zewnętrznej stronie ramy. Zapewnią nam one dużą odporność na wilgoć, uszkodzenia mechaniczne i atmosferyczne. Okna nie będą narażone na wiatr, śnieg czy deszcz, a eleganckie drewno po wewnętrznej stronie zapewni ciepło i komfort.

Nowoczesne okna PCV z nakładką aluminiową

Bardzo często w domach wykorzystywane są okna PCV z nakładką aluminiową. Plastik jest materiałem, który dobrze izoluje ciepło, a więc przyczynia się do zmniejszenia rachunków za ogrzewanie. Niestety osoby, które wybrały okna PCV po pewnym czasie mogą zauważyć nieestetyczne żółte przebarwienie. Z kolei ramy pokryte kolorową okleiną ulegają wyblaknięciu. Aby rozwiązać ten problem warto sięgnąć po okna PCV z nakładką aluminiową. Dzięki temu wykorzystamy pozytywne strony plastiku i aluminium.

Okna aluminiowe wady i zalety

Zalety okien z nakładką aluminiową

Jakie są główne zalety nakładek aluminiowych? Przede wszystkim jest to materiał bardzo solidny, trwały i odporny na działanie warunków atmosferycznych. Wzbogacone w nakładkę aluminiową okno zyskuje lekki i nowoczesny wygląd. Takie rozwiązanie, zarówno w przypadku okien drewnianych z nakładką aluminiową, jak i okien PCV z nakładką aluminiową, bardzo dobrze sprawdzi się w domu pasywnym. Zapewni dobrą termoizolację i niższe rachunki za ogrzewanie, co jest niezwykle ważne w sezonie jesienno-zimowym.

Okna Rzeszów - sprawdź!

Powiązane tematycznie

UMÓW SIĘ NA SPOTKANIE

ZYSKAJ GWARANCJĘ NAJNIŻSZEJ CENY

OK
Anulowano

Zamów indywidualną ofertę

Wypełnij zgłoszenie i otrzymaj osobistą ofertę

*pola wymagane przejdź dalej

, Interesujesz się ofertą jako:

CHCIAŁBYŚ ABYŚMY:

, Wybierz proszę jakie okna Cię interesują

OBECNIE POSZUKUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI PONIEWAŻ

NA KIEDY POTRZEBUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI

Uff - to już prawie koniec, Twoje uwagi do oferty:

CHCIAŁBYM ZAŁĄCZYĆ PLIKI

  , O KTÓREJ GODZINIE MOŻEMY DO CIEBIE ZADZWONIĆ

  ZAAKCEPTUJ KLAUZULĘ I PRZEŚLIJ FORMULARZ

  Trwa ładowanie
  Dziękujemy za wysłanie
  Błąd

  Umów się na spotkanie

  Zamów katalog  wersja papierowa

  Pobierz katalog  wersja PDF