Twoja przeglądarka nie obsługuje (ma wyłączoną obsługę) javascript.

Jakie żaluzje zewnętrzne wybrać?

Kategorie: żaluzje   innowacje   design  
Zdjęcie Jakie żaluzje zewnętrzne wybrać?

Żaluzje zewnętrzne, znane również jako żaluzje fasadowe, to funkcjonalne i coraz bardziej popularne rozwiązanie, stosowane w nowoczesnym budownictwie jednorodzinnym. Ich podstawowym zadaniem jest ochrona wnętrza budynku przed intensywnym nasłonecznieniem. Jednak dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii pełnią również inne, praktyczne funkcje, zapewniające komfort domownikom. Czym kierować się przy wyborze żaluzji fasadowych?

Czym charakteryzują się żaluzje zewnętrzne?

Żaluzje zewnętrzne montowane są na fasadzie budynku w celu zapewnienia ochrony przed słońcem. Zapewniają utrzymanie wewnątrz domu optymalnej temperatury – podczas upalnych dni zapobiegają nadmiernemu nagrzewaniu się budynku, natomiast zimą pomagają ograniczyć straty ciepła. Pełnią również funkcje antywłamaniowe oraz chronią okna przed silnym wiatrem. Zbudowane są z lameli, czyli długich elementów wykonanych z aluminium lub drewna. Można je ustawić pod różnym kątem (do 180 stopni), dostosowując warunki oświetleniowe we wnętrzu do aktualnych potrzeb.

Żaluzje nie tylko stanowią osłonę przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym, ale również zapewniają poczucie prywatności w domu. Po zasłonięciu żaluzji wnętrze pozostaje niewidoczne dla osób z zewnątrz, jednocześnie tworząc barierę przed hałasem. W przeciwieństwie do tradycyjnych rolet, żaluzje fasadowe zewnętrzne to nowoczesne i stosunkowo nowe rozwiązanie. Jednak ze względu na swoje właściwości termoizolacyjne wykazują bardzo duży potencjał i są coraz częściej wybierane przez inwestorów i właścicieli domów jednorodzinnych. Żaluzje okienne zewnętrzne narażone są na czynniki atmosferyczne, takie jak słońce, deszcz, wiatr, wilgoć, mróz czy śnieg, dlatego przed wyborem należy zwrócić szczególną uwagę na jakość produktu. Solidne i sprawne działanie mechanizmu i poszczególnych elementów żaluzji oraz wysokiej jakości materiał sprawią, że będziemy mogli się cieszyć optymalną ochroną przed warunkami pogodowymi przez wiele lat.

Jakie żaluzje fasadowe wybrać?

Wybierając, żaluzje zewnętrzne do okien należy zwrócić uwagę na ich rodzaje, tj. czy są sterowane elektronicznie czy ręcznie. Pierwsze rozwiązanie jest oczywiście bardziej wygodne i podwyższa komfort codziennego funkcjonowania. Dzięki żaluzjom sterowanym elektronicznie możemy w pełni kontrolować ilość wpadających do wnętrza promieni słonecznych, bez potrzeby zasłaniania każdego okna osobno. Panel sterowania znajduje się w ścianie lub w ramie okiennej i umożliwia dopasowanie kąta nachylenia lameli we wszystkich oknach jednocześnie.

Niezwykle ciekawym i godnym uwagi rozwiązaniem jest system Internorm - RAFF-S, dzięki któremu żaluzje odcinają nadmiar światła, jednak nie zaciemniają całkowicie wnętrza. Wówczas zapewniamy sobie optymalną ochronę podczas upałów i chronimy swoją prywatność, jednocześnie mogąc obserwować co się dzieje na zewnątrz budynku.

Firma Internorm opracowała również inne zaawansowane techniczne rozwiązania. Należą do nich między innymi system SmartWindow, pozwalający na sterowanie oknami za pomocą bezpłatnej aplikacji mobilnej. Technologia I-tec Zacienienie umożliwia automatycznie odsłanianie się żaluzji w zależności od pory dnia lub stopnia zacienienia. W praktyce oznacza to, że lamele zostaną ustawione pod odpowiednim kątem oraz w zależności od aktualnej temperatury we wnętrzu, zapewniając zawsze komfortowe warunki. A wszystko to odbywa się zdalnie, bez konieczności wstawania z łóżka.

Estetyczne i designerskie żaluzje zewnętrzne

Jeśli zastanawiasz się, jakie żaluzje zewnętrzne wybrać, warto wiedzieć, że są one nie tylko są niezwykle funkcjonalne i odporne na działanie warunków atmosferycznych, ale również estetyczne, dając interesujący efekt wizualny. Można je dopasować do elewacji budynku pod względem kształtu, materiału oraz kolorystyki. Żaluzje zewnętrzne na okna posiadają lekką konstrukcję i podkreślają nowoczesny design budynku. Stosowane są szczególnie w domach o dużych przeszkleniach, ograniczając nadmiar światła słonecznego, gdy zachodzi taka potrzeba oraz zapewniają prywatność, bez konieczności rezygnowania z widoków za oknem. Tego typu osłony potrafią urozmaicić aranżacje fasady domu, wyróżniając się minimalistycznym wzornictwem i niecodziennym designem. Innowacyjne produkty firmy Internorm oferuje dystrybutor wysokiej jakości stolarki okiennej i drzwiowej – Bemares Rzeszów.

Powiązane tematycznie

UMÓW SIĘ NA SPOTKANIE

ZYSKAJ GWARANCJĘ NAJNIŻSZEJ CENY

OK
Anulowano

Zamów indywidualną ofertę

Wypełnij zgłoszenie i otrzymaj osobistą ofertę

*pola wymagane przejdź dalej

, Interesujesz się ofertą jako:

CHCIAŁBYŚ ABYŚMY:

, Wybierz proszę jakie okna Cię interesują

OBECNIE POSZUKUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI PONIEWAŻ

NA KIEDY POTRZEBUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI

Uff - to już prawie koniec, Twoje uwagi do oferty:

CHCIAŁBYM ZAŁĄCZYĆ PLIKI

  , O KTÓREJ GODZINIE MOŻEMY DO CIEBIE ZADZWONIĆ

  ZAAKCEPTUJ KLAUZULĘ I PRZEŚLIJ FORMULARZ

  Trwa ładowanie
  Dziękujemy za wysłanie
  Błąd

  Umów się na spotkanie

  Zamów katalog  wersja papierowa

  Pobierz katalog  wersja PDF