Twoja przeglądarka nie obsługuje (ma wyłączoną obsługę) javascript.

Żaluzje fasadowe: moda czy praktyczne rozwiązanie?

Kategorie: żaluzje   dom inteligentny   montaż  
Zdjęcie Żaluzje fasadowe: moda czy praktyczne rozwiązanie?

Decydując się na montaż osłon okiennych stajemy przed wyborem rolety zewnętrzne czy żaluzje fasadowe?. Obydwa rozwiązania pełnią podobne funkcje, czyli chronią budynek przed promieniami słonecznymi i nadmiernym nagrzewaniem pomieszczeń. Jednak coraz częściej wybieranym rozwiązaniem są żaluzje fasadowe. Dlaczego warto zdecydować się na ten rodzaj osłon okiennych?

Co to są żaluzje fasadowe?

Zastanawiasz się co to są żaluzję fasadowe? Żaluzje fasadowe mocowane są na zewnątrz budynku, stanowiąc alternatywę dla rolet zewnętrznych. Ich prosta i elegancka budowa znakomicie pasuje do nowoczesnych budynków o dużych przeszkleniach. Żaluzje zbudowane są z lameli, czyli ruchomych elementów zaczepionych na prowadnicach i stalowych linkach. Po całkowitym ściągnięciu do góry, żaluzje chowają się w kasecie, wykonanej najczęściej z aluminium. Lamele dostępne są w czterech szerokościach i kształtach, przypominających litery Z, C, S i F. Można je ustawić pod dowolnym kątem nachylenia tak, aby zatrzymywały nadmiar promieni słonecznych, a jednocześnie nie zasłaniały widoku.

żaluzje fasadowe czy rolety zewnętrzne - żaluzje Internorm

Poznaj zalety żaluzji fasadowych, które pozwolą Ci dowiedzieć się więcej o tym rozwiązaniu i podjąć decyzję czy zdecydować się na rolety zewnętrzne czy żaluzje fasadowe.

Żaluzje fasadowe - zalety tego rozwiązania 

Swobodne regulowanie dostępu światła słonecznego

Żaluzje fasadowe zapewniają ochronę przed promieniami słonecznymi oraz nadmiernym nagrzewaniem się pomieszczeń. Dzięki nim nie tylko możemy decydować o natężeniu światła słonecznego, jakie ma wpadać do wnętrza, ale również o prywatności. W dowolnym momencie można całkowicie zasłonić okna, zaciemniając pomieszczenie lub odpowiednio ustawić pozycję lameli nie rezygnując z dopływu światła (w zakresie do 180 stopni).

Kontrola temperatury w pomieszczeniu

Lamele nie tylko stanowią świetną ochronę przed słońcem, gwarantując jednocześnie dobrą widoczność na zewnątrz, ale również pozwalają kontrolować temperaturę w pomieszczeniu. W ciepłe dni chronią pomieszczenie przed nagrzaniem, przechwytujący nawet 80% promieni słonecznych, natomiast zimą pomagają zmniejszyć straty ciepła. Żaluzje fasadowe doceniane są przez użytkowników szczególnie podczas upałów – pozwalają zmniejszyć temperaturę w pomieszczeniu, jednocześnie obniżając koszty klimatyzacji. W porównaniu do standardowych rolet, żaluzje zapewniają większy procent zacienienia wnętrza przy zachowaniu odpowiedniej widoczności.

żaluzje fasadowe pomiseszczenie.jpg

Niezwykła trwałość

Żaluzje fasadowe są funkcjonalne, bardzo wytrzymałe i odporne na warunki atmosferyczne, takie jak promienie UV, deszcz oraz silny wiatr. Trwałość zapewnia zastosowanie aluminium jako surowca do lameli i prowadnic, a także specjalne powłoki lakiernicze i mechanizm blokowania lameli.

Nowoczesne technologie

Obecnie standardem jest automatyczny system sterowania żaluzjami fasadowymi. Firma Internorm oferuje zaawansowane technologicznie żaluzje z wbudowanym układem sterowania I-tec SmartWindow. Za pomocą darmowej aplikacji SmartWindow na urządzenia z systemami operacyjnymi Android oraz iOS, można w komfortowy sposób optymalizować parametry osłony, również na odległość np. z pracy. Dystrybutor okien Rzeszów Bemares oferuje wysokiej jakości produkty Internorm, w tym żaluzje fasadowe, zapewniając nie tylko doradztwo, ale również montaż i serwis na najwyższym poziomie.

Nowoczesny design

Nie można nie wspomnieć o walorach estetycznych żaluzji fasadowych. To prawdziwa kwintesencja nowoczesnego i minimalistycznego budownictwa. Dostępne są w wielu kolorach, dlatego mogą stanowić doskonały element dekoracyjny, dodając charakteru wielu rodzajom zabudowań. Nadają bryle lekkości i nowoczesnego designu, dlatego są tak chętnie wykorzystywane w nowym budownictwie o dużych przeszkleniach. Są o wiele lepszym rozwiązaniem niż rolety zewnętrzne, którymi nie zasłonimy pojedynczą roletą bardzo dużych powierzchni szklanych.

 

Mamy nadzieję, że po lekyurze powyższego artykułu wiesz już które rozwiązanie będzie dla Ciebie lepsze - żaluzje fasadowe czy rolety zewnętrzne. Jeśli chciałbyś dowiedzieć się więcej przeczytaj nasz wpis dotyczący tego jakie żaluzje fasadowe wybrać. Zapraszamy! 

Powiązane tematycznie

UMÓW SIĘ NA SPOTKANIE

ZYSKAJ GWARANCJĘ NAJNIŻSZEJ CENY

OK
Anulowano

Zamów indywidualną ofertę

Wypełnij zgłoszenie i otrzymaj osobistą ofertę

*pola wymagane przejdź dalej

, Interesujesz się ofertą jako:

CHCIAŁBYŚ ABYŚMY:

, Wybierz proszę jakie okna Cię interesują

OBECNIE POSZUKUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI PONIEWAŻ

NA KIEDY POTRZEBUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI

Uff - to już prawie koniec, Twoje uwagi do oferty:

CHCIAŁBYM ZAŁĄCZYĆ PLIKI

  , O KTÓREJ GODZINIE MOŻEMY DO CIEBIE ZADZWONIĆ

  ZAAKCEPTUJ KLAUZULĘ I PRZEŚLIJ FORMULARZ

  Trwa ładowanie
  Dziękujemy za wysłanie
  Błąd

  Umów się na spotkanie

  Zamów katalog  wersja papierowa

  Pobierz katalog  wersja PDF