Twoja przeglądarka nie obsługuje (ma wyłączoną obsługę) javascript.

Jakie okna są lepsze PCV czy PCV-aluminiowe? (Zalety i wady rozwiązań)

Kategorie: okna   design  
Zdjęcie Jakie okna są lepsze PCV czy PCV-aluminiowe? (Zalety i wady rozwiązań)

Przed zakupem okien chyba każdy z nas stoi przed dylematem, czy wybrać okna aluminiowe czy pcv. Zarówno jedne jak i drugie, mają swoje wady i zalety. To nie jest jedynie kwestia estetyki, ale również wytrzymałości i odporności na warunki atmosferyczne. Od właściwości materiału zależy izolacyjność dźwiękowa, przenikalność ciepła, bezpieczeństwo czy szczelność.

Jakie wybrać okna - plastikowe czy aluminiowe? Podpowiadamy!

Zastanawiasz się czy zdecydować się na okna alumioniowe czy pcv? Które sprawdzą się lepiej w Twoim przypadku? Poniżej przedstawiamy wady i zalety każdego z rozwiązań!

Okna plastikowe PCV – czym się charakteryzują?

Okna PCV są najbardziej popularne na rynku. Kuszą przede wszystkim niskimi cenami, jednak czy warto kierować się tylko tym czynnikiem przy wyborze stolarki okiennej? Przede wszystkim należy wziąć pod uwagę przeznaczenie okien, rodzaj budynku oraz parametry. W budynkach mieszkalnych jednorodzinnych i wielorodzinnych dużą popularnością cieszą się właśnie okna wykonane z PCV. Charakteryzują się dużą wytrzymałością solidnością oraz bardzo dobrą izolacyjnością cieplną i akustyczną. Ponadto nie wymagają tak częstej konserwacji, jak okna drewniane, a także są łatwe w utrzymaniu czystości. We wnętrzu profili znajdują się komory, czyli pustki powietrzne – im jest ich więcej, tym straty ciepła są mniejsze. Obecnie standardem są profile pięciokomorowe. Wysokiej jakości okna plastikowe mają 8 komór wypełnionych materiałem termoizolacyjnym.

Podejmując decyzję czy wybrać okna pcv czy aluminiowe musimy pamiętać, że mimo wielu zalet, PCV nie jest idealnym materiałem. Przede wszystkim plastikowe profile są wrażliwe na zmiany temperatur i mogą żółknąć pod wpływem ekspozycji na słońce. Jednak to nie wszystko. Jeżeli marzymy o dużych przeszkleniach, lepszym rozwiązaniem są okna aluminiowe. Profile z PCV nie są zbyt sztywne i nie zaleca się ich przy konstrukcjach wielkogabarytowych.

Okna PCV z nakładką aluminiową - jakie są?

Bardzo trwałe, estetyczne, energooszczędne i piękne – tym właśnie powinny charakteryzować się wysokiej jakości profile okienne. Coraz większą popularnością cieszą się okna PCV z nakładką aluminiową. Nic dziwnego – łączą w sobie najlepsze cechy okien plastikowych i aluminiowych. Chyba największą zaletą takiego zestawu okiennego jest żywotność, solidność i bardzo dobre parametry izolacyjności cieplnej. Zastosowanie aluminium po zewnętrznej stronie chroni materiał przed działaniem promieni słonecznych oraz korozją.

Dzięki stabilności profili aluminiowych istnieje duża dowolność w projektowaniu powierzchni wielkogabarytowych. Okna PCV z nakładką aluminiową dają możliwość wykonania ogromnych przeszkleń czy okien narożnych, wpisując się w elegancki i nowoczesny design. Jednak tak naprawdę mamy do wyboru całą gamę kolorystyczną profili w różnych stylach oraz kształtach – kwadratowy, okrągły, prostokątny bądź łukowy. Stanowią ogromne pole manewru dla architektów, inwestorów i najbardziej wymagających klientów. Czy okna PCV z nakładką aluminiową mają jakieś wady? Przede wszystkim, jeżeli rama ulegnie uszkodzeniu nie nadaje się do renowacji, jak w przypadku okien drewnianych.

Jednym z dystrybutorów wysokiej jakości okien Internorm jest firma Bemares Rzeszów. Oprócz wyrafinowanego designu i zastosowania najnowocześniejszych technologii, produkty Internorm spełniają najwyższe normy bezpieczeństwa i gwarantują długoletnią ochronę. Przed wyborem okien warto zwrócić uwagę na współczynnik przenikania ciepła, dźwiękoszczelność, właściwości akustyczne czy przepuszczalność powietrza. Każdy z nas ma inne wymagania i preferencje dotyczące stolarki okiennej, dlatego przed podjęciem decyzji o wyborze oknien pcv czy aluminiowych i zakupem warto skonsultować się ze specjalistą, który dobierze indywidualne rozwiązania.

Z innych naszych artykułów dowiesz się jakie są najlepsze okna pcv oraz jakie okna wybrać do domu. Przeczytaj nasze porady!

Powiązane tematycznie

UMÓW SIĘ NA SPOTKANIE

ZYSKAJ GWARANCJĘ NAJNIŻSZEJ CENY

OK
Anulowano

Zamów indywidualną ofertę

Wypełnij zgłoszenie i otrzymaj osobistą ofertę

*pola wymagane przejdź dalej

, Interesujesz się ofertą jako:

CHCIAŁBYŚ ABYŚMY:

, Wybierz proszę jakie okna Cię interesują

OBECNIE POSZUKUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI PONIEWAŻ

NA KIEDY POTRZEBUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI

Uff - to już prawie koniec, Twoje uwagi do oferty:

CHCIAŁBYM ZAŁĄCZYĆ PLIKI

  , O KTÓREJ GODZINIE MOŻEMY DO CIEBIE ZADZWONIĆ

  ZAAKCEPTUJ KLAUZULĘ I PRZEŚLIJ FORMULARZ

  Trwa ładowanie
  Dziękujemy za wysłanie
  Błąd

  Umów się na spotkanie

  Zamów katalog  wersja papierowa

  Pobierz katalog  wersja PDF