Twoja przeglądarka nie obsługuje (ma wyłączoną obsługę) javascript.

Drzwi zewnętrzne z aluminium

Kategorie: drzwi   zabezpieczenia  
Zdjęcie Drzwi zewnętrzne z aluminium

Planując zakup drzwi zewnętrznych kierujemy się co najmniej kilkoma aspektami. Powinny być przede wszystkim solidne, trwałe, o dobrych parametrach technicznych oraz dopasowane kolorystycznie do elewacji i stolarki okiennej. Spośród wielu rozwiązań często decydujemy się na drzwi aluminiowe. Dlaczego są godne uwagi?

 

Dobra dźwiękoszczelność

Dźwiękoszczelność jest bardzo ważnym parametrem, szczególnie dla osób mieszkających w pobliżu ruchliwej ulicy. Wybierając drzwi warto zwrócić uwagę na współczynnik tłumienia hałasu Rw. Zasada jest prosta – im wyższą wartość Rw, tym lepiej. Obecnie drzwi dźwiękoszczelne charakteryzuje Rw na poziomie minimum 40 dB, co zapewnia bardzo dobre tłumienie hałasu z zewnątrz. Aluminium jest materiałem, który znakomicie redukuje hałas, zwiększając komfort życia mieszkańców. Odznacza się wysokim poziomem izolacji akustycznej. Należy jednak pamiętać, że bardzo ważne jest wyregulowane drzwi i ich odpowiednie osadzenie, by przez szczeliny nie dostawał się do wnętrza szum ulicy.

INT_Bildwelt_Internorm_AT410_4_rdax_800x534.jpg
Izolacyjność cieplna

Osoby, które szukają drzwi o dobrej izolacyjności termicznej powinny zwrócić szczególną uwagę na współczynnik przenikania ciepła U – im jest niższy, tym mniej ciepła będzie wydostawało się na zewnątrz. Warto zdecydować się na drzwi zewnętrzne o współczynniku U poniżej 1,3 W/(m²·K). Firma Internorm oferuje drzwi pasywne aluminiowe oraz drewniano-aluminiowe o najwyższej efektywności energetycznej, ocieplone pianką poliuretanową, zapewniając wysoką izolacyjność cieplną poniżej 0,6 Uw. Niski współczynnik przenikania ciepła przynosi korzyści ekonomiczne w postaci mniejszego zapotrzebowania domu na ogrzewanie, a co za tym idzie – niższe rachunki za prąd. Drzwi aluminiowe oraz drewniano-aluminiowe gwarantują optymalną równowagę pomiędzy wygodą użytkowania a termoizolacyjnością.

Trwałość i solidność

Aluminium jest materiałem znacznie trwalszym od drewna, dlatego jest najczęściej wykorzystywane przy produkcji nowoczesnych drzwi zewnętrznych. Nie wymagają konserwacji i impregnacji, a także nie odkształcają się w wyniku dużego nasłonecznienia, co wpływa na ich wydłużoną eksploatację. Są również odporne na czynniki atmosferyczne i wilgoć. Stolarka z aluminium jest mało podatna na uszkodzenia mechaniczne, co zapewnia długotrwałe użytkowanie.

Wyjątkowy design

Niewątpliwą zaletą drzwi aluminiowych są duże możliwości projektowe. Występują w bardzo różnych rozmiarach i odsłonach, dlatego można dopasować je do wielu aranżacji. Wybierane są zarówno przez miłośników minimalizmu, jak i klasycznego stylu. Dodatkowo można dobrać zróżnicowane elementy dekoracyjne oraz akcesoria. Drzwi aluminiowe mogą posiadać oszklenia, różne rozmiary czy kolory, dopasowane do indywidualnych preferencji i gustu np. metaliczne lub drewnopodobne, zmieniając się w szykowną wizytówkę posesji.

Parametry antywłamaniowe

Wysokiej jakości okna i drzwi zewnętrzne stanowią pierwszą linię obrony przed włamywaczami. Aby odpowiednio zabezpieczyć bliskich i swoje mienie warto postawić na aluminiowe drzwi antywłamaniowe. Firma Internorm oferuje drzwi zewnętrzne o sprawdzonych systemach ryglowania i dodatkowych zabezpieczeniach. Ochronę antywłamaniową zapewnia między innymi czytnik linii papilarnych, co jest znacznie bezpieczniejszym rozwiązaniem niż tradycyjny klucz. Drzwi zewnętrzne aluminiowe mogą również zostać wyposażone w keypad, dzięki któremu otwarcie drzwi następuje po wprowadzeniu dowolnie skonfigurowanego kodu. Ochronę antywłamaniową zapewniają również wkładki cylindryczne, zapornice drzwiowe oraz ryglowanie elektryczne wraz z domofonem.

Aby móc w pełni korzystać z parametrów technicznych drzwi aluminiowych należy zadbać o odpowiedni montaż. Dystrybutor drzwi i okien Internorm – Bemares Rzeszów oferuje pomoc doradców w wyborze najlepszych drzwi zewnętrznych oraz wsparcie na każdym etapie współpracy.

Powiązane tematycznie

UMÓW SIĘ NA SPOTKANIE

ZYSKAJ GWARANCJĘ NAJNIŻSZEJ CENY

OK
Anulowano

Zamów indywidualną ofertę

Wypełnij zgłoszenie i otrzymaj osobistą ofertę

*pola wymagane przejdź dalej

, Interesujesz się ofertą jako:

CHCIAŁBYŚ ABYŚMY:

, Wybierz proszę jakie okna Cię interesują

OBECNIE POSZUKUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI PONIEWAŻ

NA KIEDY POTRZEBUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI

Uff - to już prawie koniec, Twoje uwagi do oferty:

CHCIAŁBYM ZAŁĄCZYĆ PLIKI

  , O KTÓREJ GODZINIE MOŻEMY DO CIEBIE ZADZWONIĆ

  ZAAKCEPTUJ KLAUZULĘ I PRZEŚLIJ FORMULARZ

  Trwa ładowanie
  Dziękujemy za wysłanie
  Błąd

  Umów się na spotkanie

  Zamów katalog  wersja papierowa

  Pobierz katalog  wersja PDF