Twoja przeglądarka nie obsługuje (ma wyłączoną obsługę) javascript.

Drzwi zewnętrzne z aluminium

Kategorie: drzwi   zabezpieczenia  
Zdjęcie Drzwi zewnętrzne z aluminium

Planując zakup drzwi zewnętrznych kierujemy się co najmniej kilkoma aspektami. Powinny być przede wszystkim solidne, trwałe, o dobrych parametrach technicznych oraz dopasowane kolorystycznie do elewacji i stolarki okiennej. Spośród wielu rozwiązań często decydujemy się na aluminiowe drzwi zewnętrzne. Dlaczego są godne uwagi?

Zalety drzwi aluminiowych zewnętrznych

Dobra dźwiękoszczelność

Dźwiękoszczelność jest bardzo ważnym parametrem, szczególnie dla osób mieszkających w pobliżu ruchliwej ulicy. Wybierając drzwi warto zwrócić uwagę na współczynnik tłumienia hałasu Rw. Zasada jest prosta – im wyższą wartość Rw, tym lepiej. Obecnie drzwi dźwiękoszczelne charakteryzuje Rw na poziomie minimum 40 dB, co zapewnia bardzo dobre tłumienie hałasu z zewnątrz. Aluminium jest materiałem, który znakomicie redukuje hałas, zwiększając komfort życia mieszkańców. Odznacza się wysokim poziomem izolacji akustycznej. Należy jednak pamiętać, że bardzo ważne jest wyregulowane drzwi wejściowych aluminiowych i ich odpowiednie osadzenie, by przez szczeliny nie dostawał się do wnętrza szum ulicy.

dzwi aluminiowe zewnętrzne

Izolacyjność cieplna

Osoby, które szukają drzwi o dobrej izolacyjności termicznej powinny zwrócić szczególną uwagę na współczynnik przenikania ciepła U – im jest niższy, tym mniej ciepła będzie wydostawało się na zewnątrz. Warto zdecydować się na drzwi zewnętrzne o współczynniku U poniżej 1,3 W/(m²·K). Firma Internorm oferuje drzwi pasywne aluminiowe oraz drewniano-aluminiowe o najwyższej efektywności energetycznej, ocieplone pianką poliuretanową, zapewniając wysoką izolacyjność cieplną poniżej 0,6 Uw. Niski współczynnik przenikania ciepła przynosi korzyści ekonomiczne w postaci mniejszego zapotrzebowania domu na ogrzewanie, a co za tym idzie – niższe rachunki za prąd. Drzwi zewnętrzne aluminiowe oraz drewniano-aluminiowe gwarantują optymalną równowagę pomiędzy wygodą użytkowania a termoizolacyjnością.

Trwałość i solidność

Aluminium jest materiałem znacznie trwalszym od drewna, dlatego jest najczęściej wykorzystywane przy produkcji nowoczesnych drzwi zewnętrznych. Nie wymagają konserwacji i impregnacji, a także nie odkształcają się w wyniku dużego nasłonecznienia, co wpływa na ich wydłużoną eksploatację. Są również odporne na czynniki atmosferyczne i wilgoć. Stolarka z aluminium jest mało podatna na uszkodzenia mechaniczne, co zapewnia długotrwałe użytkowanie.

Wyjątkowy design

Niewątpliwą zaletą drzwi aluminiowych są duże możliwości projektowe. Występują w bardzo różnych rozmiarach i odsłonach, dlatego można dopasować je do wielu aranżacji. Wybierane są zarówno przez miłośników minimalizmu, jak i klasycznego stylu. Dodatkowo można dobrać zróżnicowane elementy dekoracyjne oraz akcesoria. Drzwi aluminiowe mogą posiadać oszklenia, różne rozmiary czy kolory, dopasowane do indywidualnych preferencji i gustu np. metaliczne lub drewnopodobne, zmieniając się w szykowną wizytówkę posesji.

Parametry antywłamaniowe

Wysokiej jakości okna i drzwi zewnętrzne stanowią pierwszą linię obrony przed włamywaczami. Aby odpowiednio zabezpieczyć bliskich i swoje mienie warto postawić na aluminiowe drzwi antywłamaniowe. Firma Internorm oferuje drzwi zewnętrzne o sprawdzonych systemach ryglowania i dodatkowych zabezpieczeniach. Ochronę antywłamaniową zapewnia między innymi czytnik linii papilarnych, co jest znacznie bezpieczniejszym rozwiązaniem niż tradycyjny klucz. Drzwi zewnętrzne aluminiowe mogą również zostać wyposażone w keypad, dzięki któremu otwarcie drzwi następuje po wprowadzeniu dowolnie skonfigurowanego kodu. Ochronę antywłamaniową zapewniają również wkładki cylindryczne, zapornice drzwiowe oraz ryglowanie elektryczne wraz z domofonem.

Aby móc w pełni korzystać z parametrów technicznych drzwi aluminiowych należy zadbać o odpowiedni montaż. Dystrybutor drzwi i okien Internorm – Bemares Rzeszów oferuje pomoc doradców w wyborze najlepszych nowoczesnych drzwi aluminiowych zewnętrznych oraz wsparcie na każdym etapie współpracy. Zapraszamy do kontaktu!

Powiązane tematycznie

UMÓW SIĘ NA SPOTKANIE

ZYSKAJ GWARANCJĘ NAJNIŻSZEJ CENY

OK
Anulowano

Zamów indywidualną ofertę

Wypełnij zgłoszenie i otrzymaj osobistą ofertę

*pola wymagane przejdź dalej

, Interesujesz się ofertą jako:

CHCIAŁBYŚ ABYŚMY:

, Wybierz proszę jakie okna Cię interesują

OBECNIE POSZUKUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI PONIEWAŻ

NA KIEDY POTRZEBUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI

Uff - to już prawie koniec, Twoje uwagi do oferty:

CHCIAŁBYM ZAŁĄCZYĆ PLIKI

  , O KTÓREJ GODZINIE MOŻEMY DO CIEBIE ZADZWONIĆ

  ZAAKCEPTUJ KLAUZULĘ I PRZEŚLIJ FORMULARZ

  Trwa ładowanie
  Dziękujemy za wysłanie
  Błąd

  Umów się na spotkanie

  Zamów katalog  wersja papierowa

  Pobierz katalog  wersja PDF