Twoja przeglądarka nie obsługuje (ma wyłączoną obsługę) javascript.

Okna do domu blisko głośnej ulicy

Kategorie: okna   innowacje  
Zdjęcie Okna do domu blisko głośnej ulicy

Wyciszony dom staje się oazą spokoju dla całej rodziny. Decydując się na budowę przy ruchliwej ulicy, bardzo ważna jest odpowiednia izolacja akustyczna. Odpoczynek i spokojny sen uniemożliwiają odgłosy jeżdżących samochodów, autobusów czy nawet rozmowy przechodniów. Zastanawiasz się jak wyciszyć hałas z ulicy? Istnieje kilka sposobów na ograniczenie poziomu hałasu, dzięki oknom dźwiękoszczelnym. O czym należy pamiętać wybierając okna chroniące przed hałasem?

Współczynnik tłumienia hałasu Rw – co to jest?

Wybierając okna do domu czy mieszkania należy zwrócić szczególną uwagę na współczynnik tłumienia hałasu Rw, wyrażony w decybelach (dB). Im wyższa wartość współczynnika Rw, tym lepsza izolacja od hałasu. Przykładowo, przejeżdżający samochód może osiągnąć poziom hałasu na poziomie 50 dB, kosiarka w ogródku 80 dB, a pojazdy na ruchliwej ulicy 70 dB. Najbardziej komfortowo czujemy się w pomieszczeniu, w którym poziom hałasu nie przekracza 30 dB w nocy oraz 40 dB w dzień. Jednak warto wybrać okno o wyższych parametrach dźwiękoszczelności, jeżeli jesteśmy szczególnie wrażliwi na hałas. Warto wiedzieć, że wartość Rw dotyczy tylko szyby zespolonej o określonych wymiarach – nie jest wartością dla całego okna. Przykładowo, jeżeli na zewnątrz panuje hałas na poziomie 70 dB, to dzięki szybie o wartości Rw 34 dB, ograniczymy hałas wewnątrz budynku do 36 dB. Można więc przyjąć, że odczucie hałasu z zewnątrz maleje o prawie połowę. Aby zabezpieczyć się przed hałasem z ulicy, warto zdecydować się na zamontowanie w oknach oszklenia dźwiękoszczelnego o wartości nawet 47 dB.

Jak wyciszyć hałas z ulicy?

Szyby zespolone

Okna firmy Internorm przyjmują wartość izolacji akustycznej na poziomie do 47 dB, potwierdzonej odpowiednim certyfikatem. Warto wiedzieć, że izolacyjność dźwiękowa okna zależy od połączenia ze ścianą, materiału ramy oraz ilości i grubości szyb. Standardowe szyby zespolone zazwyczaj nie wystarczą, aby zniwelować natężenie hałasu wewnątrz budynku. Aby ograniczyć hałas z ulicy, lepiej postawić na okna ze szkłem laminowanym z folią akustyczną PVB, która stłumi dźwięki dobiegające z zewnątrz. Dodatkowo dźwiękoszczelność zapewnia specjalna konstrukcja okna, w której przestrzenie pomiędzy taflami szkła zostały wypełnione gazem np. kryptonem czy argonem.

Odpowiedni montaż okna

Jak skutecznie wyciszyć lub wyeliminować hałas z ulicy? Kluczem do sukcesu są nie tylko wysokiej jakości okna dźwiękoszczelne, ale również szczelny montaż, który zniweluje miejsca obniżonej izolacyjności, czyli tak zwane mostki akustyczne. Połączenie okna z ościeżą musi być szczelne, by odpowiednio spełniało swoje funkcje. Skoro bardzo ważną kwestią jest szczelność okna, dzięki której zredukujemy poziom hałasu, warto zadbać o prawidłową wentylację pomieszczeń. Niestety mieszkając przy ulicy o natężony ruchu, raczej niechętnie otwieramy okna.

O wymianę zużytego powietrza i odprowadzenie wilgoci zadbają wywietrzniki, wyposażone w wymienniki ciepła, montowane w oknach Internorm. Specjalnie opracowana technologia I-tec Wentylacja nie tylko pozwala na optymalne wietrzenie pomieszczeń w zależności od potrzeb, ale również stanowi barierę ochronną przed pyłkami w okresie wiosennym i letnim. Wbudowany filtr przeciwpyłkowy zalecany jest w szczególności osobom cierpiącym z powodu alergii. Wówczas wpuszczane powietrze jest zawsze czyste i świeże. Firma Internorm oferuje pełne doradztwo w zakresie wyboru okien dźwiękoszczelnych oraz usługi certyfikowanej ekipy montażowej. Dystrybutorem okien Internorm jest firma Bemares w Rzeszowie, która oferuje pomoc doradców na każdym etapie współpracy.

Powiązane tematycznie

UMÓW SIĘ NA SPOTKANIE

ZYSKAJ GWARANCJĘ NAJNIŻSZEJ CENY

OK
Anulowano

Zamów indywidualną ofertę

Wypełnij zgłoszenie i otrzymaj osobistą ofertę

*pola wymagane przejdź dalej

, Interesujesz się ofertą jako:

CHCIAŁBYŚ ABYŚMY:

, Wybierz proszę jakie okna Cię interesują

OBECNIE POSZUKUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI PONIEWAŻ

NA KIEDY POTRZEBUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI

Uff - to już prawie koniec, Twoje uwagi do oferty:

CHCIAŁBYM ZAŁĄCZYĆ PLIKI

  , O KTÓREJ GODZINIE MOŻEMY DO CIEBIE ZADZWONIĆ

  ZAAKCEPTUJ KLAUZULĘ I PRZEŚLIJ FORMULARZ

  Trwa ładowanie
  Dziękujemy za wysłanie
  Błąd

  Umów się na spotkanie

  Zamów katalog  wersja papierowa

  Pobierz katalog  wersja PDF