Twoja przeglądarka nie obsługuje (ma wyłączoną obsługę) javascript.

Ciepły montaż – dlaczego warto?

Kategorie: okna   montaż   zabezpieczenia  
Zdjęcie Ciepły montaż – dlaczego warto?

Współczesne budownictwo stoi pod znakiem energooszczędności, a jednym z kluczowych aspektów w tym wymiarze jest odpowiedni dobór i montaż okien. Nie wystarczy znaleźć na rynku okna pasywne, charakteryzujące się współczynnikiem Uw niższym od 0,8 W/m2K. Takie okna dostarcza większość wiodących producentów, jednak jeśli nie zostaną odpowiednio zamontowane, wkrótce mogą nas spotkać niemiłe niespodzianki. Duże straty ciepła w teoretycznie pasywnym budynku to tylko jedna z nich. Dlatego warto zdecydować się na profesjonalny ciepły montaż okien.

Czym jest ciepły montaż?

Według ekspertów ciepły montaż okien polega na ich zamontowaniu nie w sposób tradycyjny – w grubości ściany, ale na zewnątrz, czyli w warstwie izolacji termicznej. Najczęściej terminem ciepły montaż określa się jednak charakterystyczną i nowoczesną metodę montażu trójwarstwowego.

Pierwsza warstwa wewnętrzna odpowiada za izolację instalacji przed wilgocią dostającą się do niej z wnętrza budynku, gdzie temperatura jest wyższa, a para woda ulega skropleniu. Warstwa środkowa to właściwa warstwa odpowiadająca za termoizolację. Trzecia warstwa – zewnętrza, stworzona z taśmy paroprzepuszczalnej z jednej strony odprowadza wilgoć na zewnątrz, z drugiej chroni izolacje przed czynnikami atmosferycznymi. W dalszej części artykułu jako ciepły montaż będziemy więc traktować metodę montażu trójwarstwowego w izolacji cieplnej. Jakie korzyści płyną z takiego rozwiązania? 

Maksymalny potencjał okien pasywnych

Skoro już wydajemy pieniądze na okna pasywne, musimy dołożyć wszelkich starań, by maksymalnie wykorzystać ich potencjał. Inwestycja w montaż MOWO zwraca się w długim terminie. Ciepły montaż gwarantuje, że niski współczynnik Uw okna przełoży się na realne oszczędności w sezonie grzewczym. Więcej na ten temat dowiesz się w naszym sklepie stacjonarnym mieszczącym się w Rzeszowie.

Ciepły montaż okien czy warto?

Brak mostków termicznych

Okna stanowiły przez wiele lat jeden z najsłabszych elementów izolacji termicznej budynku. W każdym domu z różnych powodów tworzą się mostki termiczne. Jednak ciepły montaż drzwi czy okien, w odróżnieniu od tradycyjnego, zapobiega ich powstawaniu.

Brak pleśni wokół okien

Pleśń w nowym budownictwie? To niestety możliwe. I zdarza się mimo zachowania warunków higieny oraz stałego ogrzewania budynku. Ogniska pleśni tworzą się tam, gdzie okna nie są zabezpieczone od wewnątrz. W montażu ciepłym stosuje się taśmę paroszczelną. Wilgoć nie ma wówczas szans przenikać do warstwy izolacji, a tak zamontowane okna będą doskonale zapobiegać utratom ciepła przez wiele lat.

Izolacja akustyczna

Nie wolno zapominać, że prawidłowo przeprowadzony montaż okien zapewnia również doskonałą izolację dźwiękową, za którą odpowiada warstwa środkowa w montażu ciepłym. To niezwykle ważne, gdy dom jednorodzinny znajduje się przy ruchliwej ulicy. Rozwiązanie sprawdza się także w biurowcach usytuowanych w centrach miast.

Doskonała izolacja od warunków atmosferycznych

Kolejna zaleta ciepłego montażu okien z Rzeszowa to izolacja instalacji od wpływu warunków atmosferycznych. Co więcej, specjalna taśma paroprzepuszczalna, którą wykorzystuje się w warstwie zewnętrznej, odprowadza gromadzącą się ewentualnie wilgoć na zewnątrz.

Ciepły montaż okien - czy warto?

Wszystkie wspomniane argumenty można sprawdzić ostatecznie do jednego – najważniejszego. Poza komfortem cieplnym zyskujemy ogromne oszczędności w perspektywie wielu sezonów grzewczych. Innymi słowy ciepły montaż okien, choć wiąże się z dodatkowymi nakładami finansowymi, po prostu się opłaca, szczególnie w budynkach pasywnych!

Więcej o montażu okien

Powiązane tematycznie

UMÓW SIĘ NA SPOTKANIE

ZYSKAJ GWARANCJĘ NAJNIŻSZEJ CENY

OK
Anulowano

Zamów indywidualną ofertę

Wypełnij zgłoszenie i otrzymaj osobistą ofertę

*pola wymagane przejdź dalej

, Interesujesz się ofertą jako:

CHCIAŁBYŚ ABYŚMY:

, Wybierz proszę jakie okna Cię interesują

OBECNIE POSZUKUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI PONIEWAŻ

NA KIEDY POTRZEBUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI

Uff - to już prawie koniec, Twoje uwagi do oferty:

CHCIAŁBYM ZAŁĄCZYĆ PLIKI

  , O KTÓREJ GODZINIE MOŻEMY DO CIEBIE ZADZWONIĆ

  ZAAKCEPTUJ KLAUZULĘ I PRZEŚLIJ FORMULARZ

  Trwa ładowanie
  Dziękujemy za wysłanie
  Błąd

  Umów się na spotkanie

  Zamów katalog  wersja papierowa

  Pobierz katalog  wersja PDF