Twoja przeglądarka nie obsługuje (ma wyłączoną obsługę) javascript.

Na jakie okna pasywne się zdecydować?

Kategorie: okna   innowacje   design   zabezpieczenia  
Zdjęcie Na jakie okna pasywne się zdecydować?

Wybudowanie domu pasywnego wiąże się z wyższymi nakładami finansowymi. Jednak w Polsce – kraju o stosunkowo chłodnym klimacie taka inwestycja z czasem się zwraca. Poza izolacją termiczną ścian, dachu i drzwi, a także źródłem ogrzewania, kluczową rolę w tego typu budynkach odrywają oczywiście okna pasywne. Jakie okna do domu pasywnego najlepiej wybrać? Jakie nowoczesne rozwiązania stosują producenci okien, by zminimalizować straty ciepła?

Okna do domu pasywnego - doświadczenie producenta

Szukając okien pasywnych, warto zdać się na doświadczenie producenta. Chociaż oszczędzanie energii jest ważnym elementem projektowania okien, nie wszystkie firmy specjalizują się w produkcji okien pasywnych. Jeśli zależy nam na zminimalizowaniu strat ciepła, dobrze skorzystać z okien dostawcy, który specjalizuje się w dostarczaniu klientom właśnie takich produktów. Firma Internorm jest europejskim liderem w produkcji okien pasywnych i jako jedyna zgromadziła już 9 niezależnych certyfikatów pasywności. Wszystkie okna Internorm nadają się do domów pasywnych – szeroki asortyment pozwoli na wybór optymalnego modelu do konkretnego stylu wykończenia.

Jakie okna do domu energooszczędnego - czym się kierować?

Przeciętny klient, który nie jest specjalistą od okien, zwłaszcza pasywnych, być może nie zwróci uwagi na najważniejszy symbol Uw < 0,8 W/m2K. Dlatego w tym miejscu po krótce objaśnimy to oznaczenie, które będzie kluczowe przy wyborze okien do domu pasywnego. Miara Uw określa ilość energii, a konkretniej mocy, jaka przenika przez okno o powierzchni 1m2 przy różnicy temperatur panujących na zewnątrz i wewnątrz wynoszącej 1K. W jaki sposób odczytywać wartość współczynnika przenikania ciepła? Gdy Uw okna wynosi mniej niż 1 W/m2K, oznacza to, że okno możemy uznać za energooszczędne, ale jeszcze nie pasywne. Pasywne okna charakteryzują się wartością Uw poniżej 0,8 W/m2K. Dlatego warto zapoznać się z danymi producenta odnośnie konkretnego modelu przed podjęciem decyzji o zamówieniu okien do domu pasywnego.

Jakie okna do domu pasywnego

Ponadto warto zapoznać się ze wskaźnikiem przenikania energii słonecznej przez szyby. Optymalnie g > 0,5 – wówczas dom pasywny zyskuje dodatkową energię z nagrzewających się szyb, która pokrywa nawet kilkadziesiąt procent zapotrzebowania! W domach pasywnych lepiej sprawdzają się okna z możliwością wymiany powietrza bez ich otwierania, a ważną rolę odgrywa także szczelność łączeń pomiędzy poszczególnymi ich elementami, a na końcu sposób ich montażu. Wiesz już zatem, na co zwracać uwagę przy wyborze okien do domu energooszczędnego!

Jakie okna do domu energooszczędnego

Innowacyjne rozwiązanie stosowane w oknach do domów pasywnych

Doświadczeni producenci okien do domów pasywnych korzystają między innymi z bezfreonowej pianki termicznej, aby osiągnąć odpowiedni stopień izolacji cieplnej. W oknach pasywnych stosuje się również rozwiązania takie jak potrójne oszklenie czy potrójne uszczelnienie. Nie bez znaczenia pozostaje technologia I-tec Oszklenie (dawniej FIX-O-ROUND), która przytwierdza ramę do szyby na całym obszarze ich styku. Wybierając tego typu okna do domu pasywnego, liczymy na oszczędności, które odczujemy w kolejnych latach eksploatacji. Dlatego dobrym pomysłem jest także wybranie modelu z wieloletnią gwarancją. Produkty Internorm są nią objęte na 10 lat! Wybór okien pasywnych przyczynia się do lepszej dbałości o środowisko, a w sezonie grzewczym przynosi ulgę naszym portfelom.

Powiązane tematycznie

UMÓW SIĘ NA SPOTKANIE

ZYSKAJ GWARANCJĘ NAJNIŻSZEJ CENY

OK
Anulowano

Zamów indywidualną ofertę

Wypełnij zgłoszenie i otrzymaj osobistą ofertę

*pola wymagane przejdź dalej

, Interesujesz się ofertą jako:

CHCIAŁBYŚ ABYŚMY:

, Wybierz proszę jakie okna Cię interesują

OBECNIE POSZUKUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI PONIEWAŻ

NA KIEDY POTRZEBUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI

Uff - to już prawie koniec, Twoje uwagi do oferty:

CHCIAŁBYM ZAŁĄCZYĆ PLIKI

  , O KTÓREJ GODZINIE MOŻEMY DO CIEBIE ZADZWONIĆ

  ZAAKCEPTUJ KLAUZULĘ I PRZEŚLIJ FORMULARZ

  Trwa ładowanie
  Dziękujemy za wysłanie
  Błąd

  Umów się na spotkanie

  Zamów katalog  wersja papierowa

  Pobierz katalog  wersja PDF