Twoja przeglądarka nie obsługuje (ma wyłączoną obsługę) javascript.

Na jakie okna pasywne się zdecydować?

Kategorie: okna   innowacje   design   zabezpieczenia  
Zdjęcie Na jakie okna pasywne się zdecydować?

Wybudowanie domu pasywnego wiąże się z wyższymi nakładami finansowymi. Jednak w Polsce – kraju o stosunkowo chłodnym klimacie taka inwestycja z czasem się zwraca. Poza izolacją termiczną ścian, dachu i drzwi, a także źródłem ogrzewania, kluczową rolę w tego typu budynkach odrywają oczywiście pasywne okna. W jaki sposób wybrać okna do domu pasywnego? Jakie nowoczesne rozwiązania stosują producenci okien, by zminimalizować straty ciepła?

Doświadczenie producenta

Szukając okien pasywnych, warto zdać się na doświadczenie producenta. Chociaż oszczędzanie energii jest ważnym elementem projektowania okien, nie wszystkie firmy specjalizują się w produkcji okien pasywnych. Jeśli zależy nam na zminimalizowaniu strat ciepła, dobrze skorzystać z okien dostawcy, który specjalizuje się w dostarczaniu klientom właśnie takich produktów. Firma Internorm jest europejskim liderem w produkcji okien pasywnych i jako jedyna zgromadziła już 9 niezależnych certyfikatów pasywności. Wszystkie okna Internorm nadają się do domów pasywnych – szeroki asortyment pozwoli na wybór optymalnego modelu do konkretnego stylu wykończenia.

Uw – kluczowy współczynnik przy wyborze okien pasywnych

Przeciętny klient, który nie jest specjalistą od okien, zwłaszcza pasywnych, być może nie zwróci uwagi na najważniejszy symbol Uw < 0,8 W/m2K. Dlatego w tym miejscu po krótce objaśnimy to oznaczenie, które będzie kluczowe przy wyborze okien do domu pasywnego. Miara Uw określa ilość energii, a konkretniej mocy, jaka przenika przez okno o powierzchni 1m2 przy różnicy temperatur panujących na zewnątrz i wewnątrz wynoszącej 1K. W jaki sposób odczytywać wartość współczynnika przenikania ciepła? Gdy Uw wynosi mniej niż 1 W/m2K, oznacza to, że okno możemy uznać za energooszczędne, ale jeszcze nie pasywne. Pasywne okna charakteryzują się wartością Uw poniżej 0,8 W/m2K. Dlatego warto zapoznać się z danymi producenta odnośnie konkretnego modelu przed podjęciem decyzji o zamówieniu okien.

infografika okna energooszczędne a okna pasywne - współczynnik przenikania ciepła.png

Ponadto warto zapoznać się ze wskaźnikiem przenikania energii słonecznej przez szyby. Optymalnie g > 0,5 – wówczas dom pasywny zyskuje dodatkową energię z nagrzewających się szyb, która pokrywa nawet kilkadziesiąt procent zapotrzebowania! W domach pasywnych lepiej sprawdzają się okna z możliwością wymiany powietrza bez ich otwierania, a ważną rolę odgrywa także szczelność łączeń pomiędzy poszczególnymi ich elementami, a na końcu sposób ich montażu.

I-tec Oszklenie (FIX-O-ROUND) w oknach pasywnych Internorm Rzeszów.jpg

Innowacyjne rozwiązanie stosowane w oknach do domów pasywnych

Doświadczeni producenci okien pasywnych korzystają między innymi z bezfreonowej pianki termicznej, aby osiągnąć odpowiedni stopień izolacji cieplnej. W oknach pasywnych stosuje się również rozwiązania takie jak potrójne oszklenie czy potrójne uszczelnienie. Nie bez znaczenia pozostaje technologia I-tec Oszklenie (dawniej FIX-O-ROUND), która przytwierdza ramę do szyby na całym obszarze ich styku. Wybierając tego typu okna do budynku, liczymy na oszczędności, które odczujemy w kolejnych latach eksploatacji. Dlatego dobrym pomysłem jest także wybranie modelu z wieloletnią gwarancją. Produkty Internorm są nią objęte na 10 lat! Wybór okien pasywnych przyczynia się do lepszej dbałości o środowisko, a w sezonie grzewczym przynosi ulgę naszym portfelom.

Powiązane tematycznie

UMÓW SIĘ NA SPOTKANIE

ZYSKAJ GWARANCJĘ NAJNIŻSZEJ CENY

OK
Anulowano

Zamów indywidualną ofertę

Wypełnij zgłoszenie i otrzymaj osobistą ofertę

*pola wymagane przejdź dalej

, Interesujesz się ofertą jako:

CHCIAŁBYŚ ABYŚMY:

, Wybierz proszę jakie okna Cię interesują

OBECNIE POSZUKUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI PONIEWAŻ

NA KIEDY POTRZEBUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI

Uff - to już prawie koniec, Twoje uwagi do oferty:

CHCIAŁBYM ZAŁĄCZYĆ PLIKI

  , O KTÓREJ GODZINIE MOŻEMY DO CIEBIE ZADZWONIĆ

  ZAAKCEPTUJ KLAUZULĘ I PRZEŚLIJ FORMULARZ

  Trwa ładowanie
  Dziękujemy za wysłanie
  Błąd

  Umów się na spotkanie

  Zamów katalog  wersja papierowa

  Pobierz katalog  wersja PDF