Twoja przeglądarka nie obsługuje (ma wyłączoną obsługę) javascript.

Wymiana okien w Rzeszowie - czym się kierować przy wyborze?

Kategorie: okna   design   montaż  
Zdjęcie Wymiana okien w Rzeszowie - czym się kierować przy wyborze?

Zastanawiasz się nad wymianą okien w Rzeszowie? A może potrzebujesz poznać kilka powodów, które faktycznie utwierdzą Cię w przekonaniu, że powinieneś to zrobić? Czym kierować się przy zakupie okien? Poniższy artykuł uzmysłowi Ci, że nowe okna to nie tylko bardziej elegancki wygląd, ale szereg innych zalet zarówno dla naszego domu, jak i portfela. Dlatego nie czekaj i poznaj nowe możliwości, jakie daje Ci wymiana okien!

Dlaczego warto wymieniać okna?

Czas płynie nieubłaganie, a wraz z nim zmienia się wiele aspektów naszego życia. Takiej zmianie podlegają także przedmioty martwe, o które nawet jeśli się troszczymy, to i tak mogą one ulegać zniszczeniu. Pozwalają nie tylko na nadanie blasku naszym pomieszczeniu, ale także poprawiają nasze samopoczucie. Nie inaczej jest w przypadku okien, które to są jednym z kluczowych i niezbędnych elementów naszego domu. Można je traktować jako źródło naturalnego dostępu do promieni słonecznych, które wpływają na komfort codziennego życia. Dzięki możliwości ich otwierania i uchylania okna regulują ilość świeżego powietrza w domu, umożliwiając tym samym na stworzenie większego lub mniejszego przewiewu odświeżającego nasz dom, a także zapewniając usunięcie wilgoci. Dodatkowo stanowią także jedną z dróg ochrony przed włamywaczami i innymi nieproszonymi gośćmi i biorą kluczowy udział w regulowaniu temperatury naszego domu. W szczególności ten ostatni aspekt jest dla nas bardzo ważny w zimowe wieczory, gdy to spada on znacząco poniżej zera, a my wydając pieniądze na ogrzewanie, nie czujemy różnicy między spędzaniem czasu w domu a na zimnym podwórku.

O czym pamiętać przy wymianie okien?

Pojawia się więc kluczowe pytanie: kiedy montować okna? Otóż wszystko zależy po pierwsze od ich wieku, a po drugie od jakości montażu i ich wykonania. Stare okna wiążą się z wypaczoną ramą, nawet jeśli pierwotnie była ona najwyższej jakości, to przez upływ czasu oraz czynników atmosferycznych mogą uległa zużyciu. Dowiedz się też, czym kierować się przy wymianie okien. W kolejnych punktach artykułów odpowiadamy na to pytanie.

Czym kierować się przy wymianie okien?

Krok pierwszy. Wybór producenta okien

Kiedy doszliśmy już do wniosku, że nasze okno powinno zostać wymienione, musimy ustalić w pierwszej kolejności, jakie okno zamontujemy w miejscu starego. Poszukując więc idealnej firmy, które zaoferuje nam okna najwyższej, jakości, pozwalając sobie tym samym na spokojny sen i dużą oszczędność portfela w pierwszej kolejności sięgniemy do zasobów internetu, by odnaleźć odpowiedniego usługodawcę na terenie Rzeszowa. Czym kierować się przy zakupie okien? Wyszukiwarka internetowa da nam szereg haseł i propozycji oraz różnych ofert, które w rzeczywistości mogą nam przysporzyć więcej kłopotów niż pożytku, gdyż natłok informacji może doprowadzić do podjęcia błędnych decyzji.

Dlatego też polecamy, aby w pierwszej kolejności zapoznać się z ofertą firmy Bemares, która jest przedstawicielem austriackiej firmy Internorm - przedsiębiorstwem posiadającym stanowiska stacjonarne właśnie w Rzeszowie, zajmującym się od ponad 85 lat produkcją okien i drzwi dla domu. Internorm to nie tylko tradycja, ale także innowacyjne podejście pozwalające na wprowadzenie nowoczesnych rozwiązań technologicznych, po to, aby oferowane produkty były nieporównywalnie lepsze i bardziej wytrzymałe od ofert konkurencji. Firma ta nie boi się iść z duchem czasu, oferując produkty sterowane przy pomocy smartfonu lub tabletu, tak by stworzyć w pełni inteligentny dom. Oficjalna strona producenta zawiera szereg informacji oraz plików do pobrania, które mogą nam pomóc właśnie przy wyborze okna.

Doskonałym tego przykładem jest sporządzana na potrzeby klientów lista kontrolna pozwalająca nam na lepsze dopasowanie okien do naszych indywidualnych potrzeb.

Czym się kierować przy wymianie okien?

Uwzględnia ona takie aspekty, jak np.

 • powód zakupu,
 • wygląd,
 • sposób otwierania,
 • izolacja dźwiękowa,
 • gwarancja,
 • sposób montażu,
 • czy też dodatkowe usługi, jakich oczekujemy.

Ten zbiór pytań jest bardzo pomocny, gdyż na Polskim rynku możemy się spotkać z różnymi oknami i technologiami ich budowy, przez co dla laików w tych dziedzinach wybór może stanowić nie lada problem.

Krok drugi. Wybór okna: materiał czy wygląd stylistyczny?

To, jakie okno wybierzemy, nie zawsze jest sprawą do końca indywidualną, gdyż wiele ma tutaj do powiedzenia typ domu, oraz możliwości montażowe. Niemniej jednak tak jak już wspomniano, rynek jest przesycony ogromną liczbą ofert, z której na pewno coś przypadnie nam do gustu.

Na początek musisz określić z jakiego rodzaju materiału mają być wykonane okna – można wykonać okna z PCV, okna z drewna, okna z aluminium albo to co chyba najciekawsze z połączenia tych materiałów np. okna drewniane od wewnątrz a od zewnątrz z nakładką aluminiową.

Drugi sposób selekcji to kwestia stylistyki samego okna  - przykładowo wspomniana wcześniej firma Internorm oferuje swoje produkty w czterech głównych liniach stylistycznych, upraszczając tym samym nasz wybór. Posłużmy się więc nimi, by nieco przybliżyć rodzaje okien, z jakimi możemy się zetknąć.

Czym kierować się przy zakupie okien?Pierwszy styl określany jest mianem „studio”, spotykamy się w jego przypadku z czysto awangardową stylizacją. Okna tego typu idealnie będą pasowały do osób cechujących się indywidualistycznym podejściem i całkowicie inaczej patrzących na świat. Jeżeli więc lubimy dosłownie patrzeć na otaczającą nas rzeczywistość, to okna te idealnie sprawdzą się w naszym domu. Tutaj dominuje nowoczesne podejście i coś, na co aktualnie panuje największy trend, czyli prostota i minimalizm. Razem dają niepowtarzalne widowisko, które nie dość, że prezentuje się bardzo elegancko, to jeszcze jest bardzo praktyczne, dostarczając do naszych pomieszczeń ogromną ilość światła. Okna w tym stylu posiadają kanciaste skrzydła oraz proste klamki, tak aby jak najbardziej podkreślić panujący wystrój. Z zewnątrz uzyskujemy zaś obraz prostych ościeżnic, które są praktyczne i dobrze wpasowują się w design całego domu. Warto podkreślić, że kolor okien można dopasować do swoich potrzeb, co jeszcze bardziej podkreśli nasza wyjątkowość.

O czym pamiętać przy wymianie okien?Kolejna grupa została określona przez nazwę „home pure”. To rozwiązanie do raj dla perfekcjonistów dbających o nieskazitelny wygląd każdego zakamarka. Wysoka jakość wykonania oferowanych okien jest tylko fragmentem tego, czego może nam dostarczyć ten styl. Diabeł tkwi właśnie w szczegółach, w których to drobne elementy pełnią najważniejsze funkcje. Dlatego też okna są wyposażone m.in. w kanciaste ościeżnice, podkreślające subtelny wygląd. Aluminiowy uchwyt z możliwością wbudowania zamka chroni nas przed jego zniszczeniem czy też pobrudzeniem, gdyż bardzo łatwo można go wyczyścić. Okucia są tak ukryte, by nie dopuścić do ich zniszczenia. Jak już wspomniano to idealny raj dla perfekcjonistów, gdyż cała rama jest tak zaprojektowana, by bardzo łatwo można ją było wyczyścić, co zapewnione jest dzięki odpowiednim rozmieszczeniu uszczelek.

Wskazówki, czym kierować się przy zakupie okienIdąc dalej, natrafimy na kolejny typ okien, który został określony trafną nazwą „home soft” odnoszącą się do delikatności i wygody. Tutaj spotykamy się z obecnymi rozwiązaniami, które aktualnie są często spotykane i idealnie wkomponują się do panujących w domu warunków. W tym stylu spotykamy się z dążeniem do przyjemnej i nastrojowej atmosfery. Dominują tutaj zaokrąglone profile okien, dzięki czemu można bez problemu dopasować je do każdego typu domu. Zewnętrzne części nie są ze sobą zlicowane, dzięki czemu przypominają tradycyjną stylistykę. Nie inaczej jest w przypadku klamek, które występującą w formie aluminiowej, bądź stalowej, dzięki czemu są eleganckie oraz trwałe.

Wskazówki, czym kierować się przy wymianie okienOstatnim oferowanym przez firmę Internorm stylem jest „ambiente”. W tym przypadku dochodzi do prawdziwego powrotu do klasycznych (arystokratycznych) okien rodem z okresu architektury secesyjnej oczywiście wykonanych zgodnie z nowoczesnymi zasadami technologicznymi. Całość kojarzy się z ekskluzywnymi domami oraz wysokim standardem życia. Wewnętrzna część okna będzie nawiązywała do harmonijnego wyglądu, który to dodatkowo zostanie podkreślony przez chromowane klamki. Takie rozwiązania pasują do ekstrawaganckich pomysłów oraz niezwykłego podejścia do projektowania domu.

Krok trzeci. Wymiana okien

Montaż okna jest bardzo ważny dla jego poprawnego funkcjonowania. Jakiekolwiek błędy, z którymi można się zetknąć, mogą doprowadzić do jego uszkodzenia lub powstania luk obniżających jego skuteczność. O czym pamiętać przy wymianie okien? Bez względu na to, do jakich poradników nie zajrzymy i kogo się nie spytamy, każdy powie nam, że montaż okien wymaga spokoju i (przede wszystkim) cierpliwości. Dużo zależy też od typu okna, które planujemy zamontować. Przykładowo, gdy mamy do czynienia z oknami energooszczędnymi, całość sprowadza się do prawidłowego ułożenia kolejnych warstw uszczelnienia – w myśl naczelnej zasady montażu okien „szczelniej wewnątrz niż na zewnątrz”. Niemniej jednak sam montaż okna można zamknąć w kilku podstawowych krokach.

 • Całość zaczynamy od zabezpieczenia pomieszczeń w których będziemy pracować.
 • Potem wyrywamy stare okna – najlepiej używając do tego nowoczesnego sprzętu wycinającego.  
 • Następnie czyśmy otwory okienne oraz przygotowujemy je w odpowiedni sposób do montażu potem przytwierdzamy ramy do muru, starając się przy tym ich nie uszkodzić ram albo glifu.
 • Potem montujemy nowe okna.
 • Następnie zajmujemy się uszczelnianiem okien. Jest to bardzo ważny moment, który przełoży się na to czy nasze okno będzie prawidłowo spełniało swoje zadanie.

Wskazówki, czym się kierować przy wymianie okien

To wszystko powinna wykonać autoryzowana i odpowiednio przeszkolona ekipa montażystów. Najlepiej, jeśli są oni bezpośrednio powiązani ze sprzedawcą okien, tak jak w przypadku Internorm.

Technologie przyszłości – co dalej z oknami?

Rozwój jest nieunikniony i z każdym dniem poznajemy coraz to nowsze i lepsze sposoby na wykorzystanie otaczającej nas rzeczywistości. Nie można się więc dziwić, że prędzej czy później pojawi się potrzeba zmiany również w zakresie projektowania okien, czy też drzwi. Na chwilę obecną możemy spotkać się nie tylko z klasycznymi sposobami produkcji, ale także wieloma dodatkowymi aspektami wspomagającymi pracę i funkcjonowanie okien. Doskonałym tego przykładem są np. nowe rozwiązania w stosunku do wykonania ramy okna, w znacznej mierze zmniejszające jej rozmiary w stosunku do klasycznych rozwiązań. Mowa tutaj np. o profilu KF310 z szerokością ramy 71 mm, który sprawia, że do naszego domu wpada jeszcze więcej światła.

Czym kierować się przy wymianie okien? Słowo podsumowania

Szukając w Rzeszowie firmy, która pomoże nam przy wymianie okien, warto zastanowić się nad wyborem marki Internorm. Ich bogata oferta, a także szereg elementów możliwych do naszego indywidualnego dostosowania tworzy bardzo wiele możliwości. Chcąc poznać więcej szczegółów, możemy odwiedzić oficjalną stronę firmy lub udać się do punktu stacjonarnego przy ulicy Krakowskiej 12, gdzie doradcy handlowi pomogą nam z doborem okna do naszych indywidualnych potrzeb.

Bogata oferta to jedno, ale wysoka jakość dostępnych produktów to o wiele ważniejsza kwestia. Można znaleźć szereg zalet, dzięki którym zdecydujemy się na produkty Internorm. Wśród nich godne uwagi są odpowiednio dobrane okna, zapewniające nie tylko estetyczny wygląd, ale także znakomitą ochronę, czy też wysokiej jakości okucia i elementy ryglujące gwarantujące wieloletnią trwałość.

Przejdź do wyboru okien

Powiązane tematycznie

UMÓW SIĘ NA SPOTKANIE

ZYSKAJ GWARANCJĘ NAJNIŻSZEJ CENY

OK
Anulowano

Zamów indywidualną ofertę

Wypełnij zgłoszenie i otrzymaj osobistą ofertę

*pola wymagane przejdź dalej

, Interesujesz się ofertą jako:

CHCIAŁBYŚ ABYŚMY:

, Wybierz proszę jakie okna Cię interesują

OBECNIE POSZUKUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI PONIEWAŻ

NA KIEDY POTRZEBUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI

Uff - to już prawie koniec, Twoje uwagi do oferty:

CHCIAŁBYM ZAŁĄCZYĆ PLIKI

  , O KTÓREJ GODZINIE MOŻEMY DO CIEBIE ZADZWONIĆ

  ZAAKCEPTUJ KLAUZULĘ I PRZEŚLIJ FORMULARZ

  Trwa ładowanie
  Dziękujemy za wysłanie
  Błąd

  Umów się na spotkanie

  Zamów katalog  wersja papierowa

  Pobierz katalog  wersja PDF