Twoja przeglądarka nie obsługuje (ma wyłączoną obsługę) javascript.

Kiedy najlepiej montować okna?

Kategorie: okna   montaż  
Zdjęcie Kiedy najlepiej montować okna?

Montaż okien jest ważnym etapem budowy każdego domu, ponieważ oznacza moment zamknięcia inwestycji w stanie surowym i przystąpienia do prac wykończeniowych. Należy jednak pamiętać o kolejności prac budowlanych. Kiedy wstawiać okna? Która pora roku jest odpowiednia? Jakie mogą być konsekwencje nieodpowiednio zamontowanych okien?

Wstawianie okien – kamień milowy każdej budowy

Zanim zamkniemy dom w stanie surowym, mury budynku powinny być osuszone. Gdy pojawia się pytanie, kiedy montować okna w nowym domu, odpowiedź brzmi, gdy ściany są osuszone! Dlaczego jest to takie istotne? Wstawienie okien oznacza ograniczoną cyrkulację powietrza, przez co wnętrze domu wolniej schnie. Wilgotne powietrze w pomieszczeniach może zacząć się skraplać i przyczynić się do uszkodzenia okien oraz innych elementów wewnętrznych. Moment montażu jest również uzależniony od materiału, z którego wykonane są okna.

Najwięcej problemów mogą sprawić okna drewniane, które należy bezwzględnie montować po przeprowadzeniu prac mokrych wewnątrz domu. Gdy wentylacja zostanie ograniczona po wstawieniu okien i drzwi, drewniane ramy na skutek zwilgocenia powietrza mogą się odkształcać. Jeśli zależy nam na szybkim ukończeniu inwestycji, najlepszym wyborem są okna PCV z aluminium. W tym przypadku nie ma tak dużego ryzyka uszkodzenia ram okiennych. Można przeprowadzać montaż w trakcie prac mokrych, pod warunkiem dbania o wentylację i odpowiednią temperaturę.

Czy wstawiać okna na zimę? Kiedy najlepiej?

Kiedy montować okna? Czy można wstawiać je zimą?

Montaż okien jest możliwy przy ujemnych temperaturach, choć warto ten etap budowy wykonać wiosną lub latem. Często poszczególne etapy inwestycji nie są zakończone w przewidywanym terminie. Zakładamy zamkniecie stanu surowego jesienią, a montaż stolarki i prace wykończeniowe zimą. Gdy nie chcemy opóźniać budowy, powinniśmy zapewnić odpowiednią wentylację i zadbać o ogrzewanie wnętrz. Wówczas zminimalizujemy ryzyko gromadzenia się wilgoci.

Kiedy najlepiej przeprowadzić wymianę starych okien?

Jak jest w przypadku remontu i wymiany okien w domu lub bloku? Zastanawiasz się w takim przypadku, czy wstawiać okna na zimę? Kiedy nie ma potrzeby osuszania murów świeżego budynku, pora roku nie odgrywa tak istotnej roli. Przy obecnych technologiach wymiana okien prowadzona jest bardzo sprawnie, z zachowaniem czystości wokół. Wystarczy odsunąć meble na odległość około dwóch metrów od okien i zabezpieczyć podłogę folią malarską, a ekipa montażowa zajmie się resztą. Przy kompleksowym zamówieniu okien z montażem Internorm, mamy pewność, że prace zostaną przeprowadzone na miarę najwyższej jakości austriackiego producenta.

Jak wygląda montaż okien Internorm?

Wymiana okien składa się z kilku etapów. Po wybraniu interesującego nas modelu, wykwalifikowany specjalista Internorm przyjeżdża do naszego domu, aby przeprowadzić analizę obecnego stanu ościeży i wykonać odpowiednie pomiary. Następnie nasze okna są konstruowane w austriackim zakładzie w Lannach, skąd przyjeżdżają do Polski. Zespół montażowy Internorm, w wybranym przez nas terminie przeprowadza wymianę okien. Okna wymieniane są po kolei, dlatego nie musimy obawiać się zbytniego bałaganu ani przeciągu, a cały proces trwa zazwyczaj krócej niż jeden dzień, a w przypadku wielkich przeszkleń i drzwi przesuwnych – dwa dni. Jeśli temat, kiedy montować okna cię zainteresował, to zachęcamy do zajrzenia do innych artykułów. 

Kiedy montować okna w nowym domu?

 

Zobacz okna

Powiązane tematycznie

UMÓW SIĘ NA SPOTKANIE

ZYSKAJ GWARANCJĘ NAJNIŻSZEJ CENY

OK
Anulowano

Zamów indywidualną ofertę

Wypełnij zgłoszenie i otrzymaj osobistą ofertę

*pola wymagane przejdź dalej

, Interesujesz się ofertą jako:

CHCIAŁBYŚ ABYŚMY:

, Wybierz proszę jakie okna Cię interesują

OBECNIE POSZUKUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI PONIEWAŻ

NA KIEDY POTRZEBUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI

Uff - to już prawie koniec, Twoje uwagi do oferty:

CHCIAŁBYM ZAŁĄCZYĆ PLIKI

  , O KTÓREJ GODZINIE MOŻEMY DO CIEBIE ZADZWONIĆ

  ZAAKCEPTUJ KLAUZULĘ I PRZEŚLIJ FORMULARZ

  Trwa ładowanie
  Dziękujemy za wysłanie
  Błąd

  Umów się na spotkanie

  Zamów katalog  wersja papierowa

  Pobierz katalog  wersja PDF