Twoja przeglądarka nie obsługuje (ma wyłączoną obsługę) javascript.

Okna energooszczędne – ustal ile zaoszczędzisz inwestując w nowoczesne okna

Kategorie: okna  
Zdjęcie Okna energooszczędne – ustal ile zaoszczędzisz inwestując w nowoczesne okna

Budowa domu oznacza ogromne wyzwanie, nie tylko finansowe. Wymaga przemyślenia szeregu kwestii. Już na etapie projektowania warto zainteresować się zagadnieniem energooszczędności. Okazuje się, że budownictwo nastawione na optymalizację kosztów związanych z ogrzewaniem zdobywa coraz większą popularność, a wybór najlepszych okien i drzwi ma z tym wiele wspólnego. Sprawdź, czy warto inwestować w energooszczędne okna.

Długotrwała inwestycja w okna energooszczedne

Przymierzasz się do budowy domu? To nie remont pokoju – tu efekt ma kolosalne znaczenie, a aspekt finansowy może przytłaczać. Także w dłuższej perspektywie. Dom wymaga powracających poprawek, korekt, a także stałych, wysokich opłat związanych z ogrzewaniem. Jakie źródło ciepła wybierzesz? Piec na węgiel, prąd, instalację gazową? W każdym z przypadków przygotuj się na wysokie wydatki. Chyba że zaplanujesz budowę domu pasywnego. Dowiedz się zatem, jakie okna wybrać do domu energooszczędnego.

Okna energooszczędne a budownictwo pasywne

Budownictwo pasywne to stosunkowo nowa filozofia w podejściu do budowy domów. Oznacza niewielki wzrost kosztów (rzędu kilku-kilkunastu procent), ale efekt widoczny przez cały okres eksploatacji. Chodzi o maksymalne wykorzystanie termoizolacji budynku, szczególnie poprzez wybór najbardziej szczelnych okien i drzwi. Budownictwo pasywne skupia się na wentylacji, pozyskiwaniu energii słonecznej, ogrzewaniu bez użycia urządzeń. Dom zachowuje przy tym pełną funkcjonalność – nie jest ekologicznym eksperymentem wymagającym wyrzeczeń.

Czy warto inwestować w energooszczędne okna? 

O jakości okien energooszczędnych decyduje praktycznie każdy jego detal. Co ma znaczenie dla szczelności?

 • Wybór materiału najwyższej jakości. Okazuje się, że do stworzenia okna energooszczędnego może posłużyć zarówno drewno, jak i „klasyczne” PCV. Łączenie ich z elementami aluminiowymi jeszcze bardziej poprawia wydajność.
 • Montaż według wytycznych. Niemiecki system MOWO marki illbruck jest zalecany jako szczególnie pomocny w montażu okien energooszczędnych, ponieważ gwarantuje maksymalną szczelność i prostotę.
 • Sposób łączenia elementów bez tworzenia się mostków cieplnych.
 • Klejenie szyby po całym jej obwodzie, a nie tylko punktowo. Nowatorska technologia nazywa się FIX-O-ROUND.
 • Jakość oszklenia, grubość, liczba warstw – wszystko decyduje o stabilności, bezpieczeństwie i wydajności energetycznej okna.
 • Innowacje. Nie warto bać się rozwoju nowoczesnych technologii. Wiele rozwiązań, nawet elektronicznych, może wspomagać ekonomiczne funkcjonowanie domu i samych okien.

Potwierdzenie jakości

Zastanawiając się nad inwestycją w energooszczędne okna warto zwrócić uwagę na szczegóły. Czym innym jest pasywność całego okna, a czym innym tylko jednego z jego elementów. Sprawdzaj również, czy firma posługuje się certyfikatami wydawanymi przez niezależne, cenione instytuty badawcze.

Ile zaoszczędzisz inwestując w okna energooszczędne?

Czytając ten tekst, na pewno wciąż zastanawiasz się nad odpowiedzią na kluczowe pytanie: czy warto inwestować w energooszczędne okna i ile na tym zaoszczędzisz? Cóż, rozczarujemy Cię! Nie da się udzielić dokładnej odpowiedzi, ponieważ potrzebne są konkretne dane – metraż nieruchomości, sposób ogrzewania, położenie. Jeżeli mieszkasz w okolicach Rzeszowa, odwiedź salon Internorm. Eksperci wyliczą, ile zaoszczędzisz w efekcie wyboru konkretnego okna. Na pewno będzie to kilkukrotnie mniej niż w przypadku standardowych rozwiązań. Dlatego inwestycja w energooszczędne okna się opłaca! Wybierz okna w Rzeszowie w salonie Internorm i przekonaj się o tym osobiście!

 

Zapraszamy także do zapoznania się z naszym artykułem, w którym wyjaśniamy jakie okna do domu pasywnego wybrać.

Powiązane tematycznie

UMÓW SIĘ NA SPOTKANIE

ZYSKAJ GWARANCJĘ NAJNIŻSZEJ CENY

OK
Anulowano

Zamów indywidualną ofertę

Wypełnij zgłoszenie i otrzymaj osobistą ofertę

*pola wymagane przejdź dalej

, Interesujesz się ofertą jako:

CHCIAŁBYŚ ABYŚMY:

, Wybierz proszę jakie okna Cię interesują

OBECNIE POSZUKUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI PONIEWAŻ

NA KIEDY POTRZEBUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI

Uff - to już prawie koniec, Twoje uwagi do oferty:

CHCIAŁBYM ZAŁĄCZYĆ PLIKI

  , O KTÓREJ GODZINIE MOŻEMY DO CIEBIE ZADZWONIĆ

  ZAAKCEPTUJ KLAUZULĘ I PRZEŚLIJ FORMULARZ

  Trwa ładowanie
  Dziękujemy za wysłanie
  Błąd

  Umów się na spotkanie

  Zamów katalog  wersja papierowa

  Pobierz katalog  wersja PDF