Twoja przeglądarka nie obsługuje (ma wyłączoną obsługę) javascript.

Jakie drzwi przesuwne są najlepsze?

Kategorie: okna   innowacje  
Zdjęcie Jakie drzwi przesuwne są najlepsze?

Nowoczesne budownictwo mieszkaniowe pełne jest dużych przeszkleń, dzięki którym do wnętrza dostaje się więcej światła słonecznego, a domownicy czują bliskość natury. Tego rodzaju stolarkę okienną warto wyposażyć dodatkowo w nowoczesne drzwi przesuwne. Czy to prawda, że ich obecność przyczynia się do wyższych strat ciepła? Jakie drzwi przesuwne są najlepsze pod względem termoizolacji, bezpieczeństwa, komfortu i designu?

Jakie drzwi przesuwne wybrać?

Drzwi przesuwne z nowoczesnym designem

Zacznijmy od kwestii wizualnych. Montowane obecnie w domach jednorodzinnych duże przeszklenia mają za zadanie optycznie powiększyć pomieszczenie, zapewniać mu rozświetlenie wynikające z działania promieni słonecznych i sprawiać, by tylko jeden krok dzielił domowników od ogrodu bądź tarasu. Bardzo pożądane są jak najwęższe profile. Minimalistyczny design to kolejna pożądana cecha, bo nasze salony bardzo chętnie urządzamy w stylu Studio. Właśnie taka idea przyświeca dużym przeszkleniom i drzwiom przesuwnym oferowanym przez Internorm.

Drzwi przesuwne wykonane z PCV oraz modele drewniano-aluminiowe oferują jednocześnie szerokie możliwości designu. Doskonałe okleiny w razie potrzeby świetnie imitują drewno, ale również stal szlachetną, a do koloryzacji można wykorzystać całą paletę barw. Prawdziwym hitem w ostatnich latach stały się duże przeszklenia pozbawione profili, takie jak model Panorama HX300 i kompatybilne z nim drzwi tarasowe.

Najlepsze drzwi przesuwne pod względem izolacji termicznej

Pora obalić pewien mit związany z dużymi przeszkleniami i drzwiami przesuwnymi. Niektórzy właściciele domów jednorodzinnych uważają błędnie, że ich obecność negatywnie wpływa na izolację termiczną budynku. Być może jeszcze kilkanaście lat temu mieliby rację, tymczasem nowoczesne drzwi przesuwne i duże przeszklenia w niczym nie ustępują pod względem termoizolacji najlepszym oknom pasywnym. Dowód? Wystarczy wspomnieć o drzwiach przesuwnych KS 430 wykonanych z PCV dostępnych w ofercie Internorm. W ich przypadku współczynnik przenikania ciepła wynosi zaledwie Uw do 0,64 W/m2K!

Za taki stan rzeczy odpowiadają liczne innowacje konstrukcyjne zastosowane w drzwiach przesuwnych Internorm. Uwagę zwraca między innymi nowoczesna technologia I-tec Oszklenie polegająca na klejeniu szyby do ramy okiennej na całym i obwodzie. Kolejna innowacja to próg wykonany z włókna szklanego, który zapewnia konstrukcji nie tylko stabilność, ale także zapobiega wydostawaniu się ciepła na zewnątrz. Ten model idealnie sprawdzi się w domach pasywnych i energooszczędnych.

Wybierając drzwi przesuwne do nowoczesnego domu warto zwrócić uwagę także na izolację akustyczną, zwłaszcza jeśli budynek położony jest w hałaśliwej okolicy. Najlepsze modele osiągają izolacyjność dźwiękową na poziomie aż 46 dB, przed co dźwięki dobiegające z zewnątrz stają się praktycznie niesłyszalne. W praktyce do domu jednorodzinnego powinna jednak wystarczyć izolacja akustyczna na poziomie 46 dB.

Bezpieczeństwo i komfort

Jakie drzwi przesuwne są najlepsze pod względem bezpieczeństwa? W nowoczesnych modelach zastosowano wiele zabezpieczeń, które praktycznie uniemożliwiają włamywaczom dostanie się do środka. Drzwi przesuwne można ocenić na podstawie przyznanej klasy bezpieczeństwa. Optymalne rozwiązanie to klasa RC2. Kolejny ważny aspekt stanowi komfort użytkowników. Drzwi przesuwne warto wyposażyć w mechanizm Comfort Drive proponowany przez Internorm. Za jego sprawą otwieranie drzwi tarasowych odbywa się bez najmniejszego wysiłku. Bardzo przydatna jest także funkcja Soft/Lift w standardzie, która ułatwia manewrowanie klamką.

Powiązane tematycznie

UMÓW SIĘ NA SPOTKANIE

ZYSKAJ GWARANCJĘ NAJNIŻSZEJ CENY

OK
Anulowano

Zamów indywidualną ofertę

Wypełnij zgłoszenie i otrzymaj osobistą ofertę

*pola wymagane przejdź dalej

, Interesujesz się ofertą jako:

CHCIAŁBYŚ ABYŚMY:

, Wybierz proszę jakie okna Cię interesują

OBECNIE POSZUKUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI PONIEWAŻ

NA KIEDY POTRZEBUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI

Uff - to już prawie koniec, Twoje uwagi do oferty:

CHCIAŁBYM ZAŁĄCZYĆ PLIKI

  , O KTÓREJ GODZINIE MOŻEMY DO CIEBIE ZADZWONIĆ

  ZAAKCEPTUJ KLAUZULĘ I PRZEŚLIJ FORMULARZ

  Trwa ładowanie
  Dziękujemy za wysłanie
  Błąd

  Umów się na spotkanie

  Zamów katalog  wersja papierowa

  Pobierz katalog  wersja PDF