Twoja przeglądarka nie obsługuje (ma wyłączoną obsługę) javascript.

Jakie drzwi tarasowe wybrać?

Kategorie: okna   design  
Zdjęcie Jakie drzwi tarasowe wybrać?

Taras to w domach jednorodzinnych prawdziwe okno na świat. Uwielbiamy spędzać na nim wolne chwile, zwłaszcza, jeśli wokół rozpościerają się przepiękne krajobrazy. Budując dom jednorodzinny, warto zadbać także o najlepsze drzwi tarasowe, które będą świetnie komponować się z dużymi przeszkleniami. Cena nadrzędna to dom bez barier i jeszcze więcej światła słonecznego wpadającego do wnętrza. Jakie drzwi tarasowe wybrać? Oto interesujące propozycje z oferty Internorm!

Tarasowe drzwi KS 430, czyli wyjątkowy design perfekcyjną izolacją termiczną

Miłośnicy futurystycznych wnętrz i nowoczesnego minimalistycznego designu z pewnością chętnie postawią na drzwi tarasowe wykonane z wysokiej jakości PCV. A jeśli drzwi podnośno‑przesuwne, to KS 430 są prawdziwym hitem w ofercie Internorm. Idealnie komponują się z dużymi przeszkleniami, jakie chętnie umieszczamy w swoich salonach, aby wpadało do nich jeszcze więcej światła. Model jest dostępny w turystycznym stylu Studio, który idealnie pasuje do nowoczesnych wnętrz. Cienkie profile sprawiają, że duże przeszklenia prezentują się naprawdę efektownie. Ogromne udogodnienie stanowi całkowicie płaski próg, dzięki czemu dom wyposażony w drzwi przesuwne KS 430 staje się domem bez barier.

Jednak na tym nie kończą się zalety tego modelu. Jego ogromnym wyróżnikiem jest znakomita izolacja termiczna. Współczynnik przenikania ciepła na poziomie Uw do 0,64 W/m2K daleko wyprzedza normy budownictwa pasywnego i robi wrażenie w przypadku zwykłych okien, a tym bardziej dużych przesuwanych drzwi tarasowych. Na uwagę zasługuje także znakomita izolacja dźwiękowa sięgająca 46 dB.

Drewniane drzwi tarasowe HS 330, czyli elegancja w nowoczesnym wydaniu

Miłośnicy drewnianej stolarki okiennej nie są jednak na straconej pozycji. Zbliżone parametry termoizolacyjne i dźwiękoszczelne mają bowiem drzwi drewniano-aluminiowe HS 330. Podobnie jak w przypadku poprzedniego modelu skorzystano tutaj z technologii I-tec Oszklenie, czyli klejenia szyby do ramy na całym i obwodzie, co znakomicie wpływa na termoizolację.

Wybór tych drewnianych drzwi tarasowych HS 330 otwiera przed właścicielami domów jednorodzinnych praktycznie nieograniczone możliwości designu. We wnętrzu oko domowników cieszą wspaniałe naturalne kolory świerku i modrzewia w wielu wersjach. Znajdująca się na zewnątrz drzwi warstwa aluminiowa pozwala na dowolną koloryzację, w tym skorzystanie z kolorów drewnopodobnych, metalicznych oraz imitujących stal szlachetną. Dzięki temu drzwi tarasowe i połączone z nimi duże przeszklenia, świetnie wkomponują się w każdą aranżację budynku, niezależnie od barwy i stylu dachu, elewacji i innych detali.

Oba modele cechują się także najwyższym poziomem bezpieczeństwa, zgodnym z klasą RC2, dzięki czemu włamywacze nie mają szans dostać się do wnętrza bez użycia bardzo zaawansowanych narzędzi. Z kolei mechanizm Comfort Drive pozwala na otwieranie i zamykanie masywnych skrzydeł bez konieczności użycia siły.

HX300, czyli jeszcze więcej światła

Nasza trzecia propozycja to drzwi tarasowe Panorama HX300. Przez lata marzeniem były duże przeszklenia pozbawione ram okiennych. Dziś to marzenie się ziściło w postaci modelu HX300. Ościeżnica jest tu całkowicie ukryta w ścianach, suficie i podłodze. Profile są widoczne jedynie w miejscu otwierania drzwi i okien. Co ważne, panoramiczne przeszklenia i dopasowane do nich drzwi tarasowe o powierzchni ponad 10 m2 zapewniają doskonałą izolację termiczną. Wszystko za sprawą wspaniałych właściwości drewna i nowoczesnego oszklenia. W ten sposób te drzwi tarasowe z Rzeszowa stają się energooszczędną całkowicie przeszkloną ścianą, przez którą do wnętrza dostaje się jeszcze więcej światła słonecznego!

Dowiedz się także, jak działają okna przesuwne. Piszemy o tym w innym artykule na naszym blogu - zapraszamy do lektury!

Powiązane tematycznie

UMÓW SIĘ NA SPOTKANIE

ZYSKAJ GWARANCJĘ NAJNIŻSZEJ CENY

OK
Anulowano

Zamów indywidualną ofertę

Wypełnij zgłoszenie i otrzymaj osobistą ofertę

*pola wymagane przejdź dalej

, Interesujesz się ofertą jako:

CHCIAŁBYŚ ABYŚMY:

, Wybierz proszę jakie okna Cię interesują

OBECNIE POSZUKUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI PONIEWAŻ

NA KIEDY POTRZEBUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI

Uff - to już prawie koniec, Twoje uwagi do oferty:

CHCIAŁBYM ZAŁĄCZYĆ PLIKI

  , O KTÓREJ GODZINIE MOŻEMY DO CIEBIE ZADZWONIĆ

  ZAAKCEPTUJ KLAUZULĘ I PRZEŚLIJ FORMULARZ

  Trwa ładowanie
  Dziękujemy za wysłanie
  Błąd

  Umów się na spotkanie

  Zamów katalog  wersja papierowa

  Pobierz katalog  wersja PDF