Twoja przeglądarka nie obsługuje (ma wyłączoną obsługę) javascript.

Jakie okna wybrać – PCV czy PCV-aluminiowe?

Kategorie: okna   design  
Zdjęcie Jakie okna wybrać – PCV czy PCV-aluminiowe?

Planując budowę domu, zakup mieszkania lub gruntowny remont, stajemy przed wyborem odpowiednich okien. W tym artykule skupimy się na oknach wykonanych z PCV oraz wariancie, w którym PCV występuje wspólnie z aluminium. Ze względu na nasze doświadczenie i rozpoznanie potrzeb klientów, w Internorm możemy zaoferować oba rodzaje okien. Przed dokonaniem wyboru, warto poznać ich specyfikę, zalety i wady.

Okna PCV – zalety i wady

Ten rodzaj okien jest wciąż najczęściej wybieranym przez klientów. Okna z PCV mają wiele zalet. Zalicza się do nich doskonała szczelność, a co za tym idzie gwarantowana izolacja cieplna, która we współczesnym budownictwie odgrywa kluczową rolę. Poza tym okna wykonane z PCV są bardzo łatwe w utrzymaniu i czyszczeniu. Co więcej, również zwolennicy okien drewnianych, którzy wybierają je ze względów wizualnych, coraz częściej decydują się na pewien kompromis. Wygodę związaną z PCV możemy połączyć z efektownym wyglądem drewna. Zamawiane w Internorm okna z PCV poza tradycyjną białą wersją są dostępne również z okleinami, w tym imitującymi drewno dębowe, co doskonale sprawdza się w wielu wnętrzach. Wady? Takie oczywiście istnieją. Okna PCV choć również dobrze izolują ciepło, są mniej trwale od drewnianych, a działanie warunków atmosferycznych, przede wszystkim światła słonecznego, może po pewnym czasie zmienić ich kolor.

Czym charakteryzują się okna PCV-aluminiowe?

Między innymi dlatego powstał drugi wariant okien, który omawiamy w dzisiejszym artykule, czyli okna PCV-aluminiowe. Takie połączenie można uznać za wręcz idealne. Dlaczego? Z jednej strony wykorzystuje wszystkie zalety okien PCV, czyli świetną izolację termiczną oraz akustyczną (która bywa równie ważna). Dodatkowo PCV łatwo się czyści. A co z trwałością okien? W tym momencie do gry wkracza aluminium, a konkretnie wykonana z tego plastycznego i wytrzymałego materiału nakładka zewnętrzna. Oznacza to, że okna PCV-aluminiowe nie zmienią swojej barwy pod wpływem światła, nawet przez wiele lat, bo aluminium jest odporne na warunki atmosferyczne. Ponadto ciesząc się klasyczną bielą lub na przykład imitacją drewna wewnątrz budynku, nakładkę z aluminium możemy dostosować do koloru naszej elewacji.

okna pcv aluminiowe

Zamów okna na wymiar z montażem!

Zarówno PCV, jak i aluminium to materiały dające wiele możliwości w kwestii designu. Większość produktów Internorm występuje w aż 4 stylach: Studio, Home pure, Home soft oraz Ambiente. Sprawdzeni producenci zapewniają idealne dopasowanie aluminiowej nakładki do powierzchni PCV, dzięki czemu znacznie przedłużamy żywotność okien.

Jak dokonać wyboru? PCV czy PCV-aluminium?

Na co się zatem zdecydować? W przypadku produktów Internorm wszystkie spełniają wymagania nowoczesnych domów pasywnych, charakteryzując się współczynnikiem Uw na poziomie znacznie niższym od 0,8 W/m2K. Okna PCV doskonale zatem spełnią swoją rolę. Przy ich wyborze należy jednak zakładać, że jeśli zależy nam na względach estetycznych także na zewnątrz budynku, po latach będzie konieczna ich wymiana – odsłonięte PCV ma skłonność do żółknięcia na skutek działania promieni słonecznych. Jeśli więc planujemy inwestycję na wiele lat i chcemy unikać konieczności wymiany okien, PCV-aluminium będzie strzałem dziesiątkę!

Powiązane tematycznie

UMÓW SIĘ NA SPOTKANIE

ZYSKAJ GWARANCJĘ NAJNIŻSZEJ CENY

OK
Anulowano

Zamów indywidualną ofertę

Wypełnij zgłoszenie i otrzymaj osobistą ofertę

*pola wymagane przejdź dalej

, Interesujesz się ofertą jako:

CHCIAŁBYŚ ABYŚMY:

, Wybierz proszę jakie okna Cię interesują

OBECNIE POSZUKUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI PONIEWAŻ

NA KIEDY POTRZEBUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI

Uff - to już prawie koniec, Twoje uwagi do oferty:

CHCIAŁBYM ZAŁĄCZYĆ PLIKI

  , O KTÓREJ GODZINIE MOŻEMY DO CIEBIE ZADZWONIĆ

  ZAAKCEPTUJ KLAUZULĘ I PRZEŚLIJ FORMULARZ

  Trwa ładowanie
  Dziękujemy za wysłanie
  Błąd

  Umów się na spotkanie

  Zamów katalog  wersja papierowa

  Pobierz katalog  wersja PDF