Twoja przeglądarka nie obsługuje (ma wyłączoną obsługę) javascript.

Jakie okna pasywne wybrać?

Kategorie: okna   innowacje  
Zdjęcie Jakie okna pasywne wybrać?

Energooszczędność to jeden z najważniejszych trendów panujących we współczesnym budownictwie jednorodzinnym. W końcu każdemu zależy na niższych rachunkach za ogrzewanie. Dlatego rosnącą popularnością cieszą się okna pasywne. Wybór na rynku jest jednak bardzo szeroki, co paradoksalnie utrudnia podjęcie decyzji. Jakie okna pasywne wybrać? Podpowiadamy!

Drewno, PCV czy aluminium?

Zacznijmy od materiału, z którego powinny być wykonane okna, aby zapewnić najlepszą izolację termiczną, a jednocześnie wytrzymałość. Do wyboru pozostają modele wykonane z drewna, PCV i aluminium. W kontekście izolacji termicznej najgorszym wyborem będzie właśnie aluminium, ponieważ dobrze przewodzi ciepło. Mimo tego okna metalowe mają swoich zwolenników, ze względu na ich wytrzymałość, a także odporność na uszkodzenia i wpływ warunków atmosferycznych.

Okna wykonane z PCV to najczęstszy wybór na polskim rynku. O ich sukcesie zadecydowała nie tylko najniższa cena. Tworzywo zapewnia świetną izolację termiczną i akustyczną. Co więcej, PCV to materiał odporny na wilgoć, a jedyną jego wadą mogą okazać się przebarwienia powstające pod wpływem działania promieni słonecznych. Mimo wszystko takie okna pasywne stanowią doskonały wybór do energooszczędnego domu.

Okna drewniane kojarzą się z prestiżem. Znajdują zwolenników nie tylko wśród miłośników klasycznych aranżacji. Kolor i faktura drewna wprowadzają do wnętrz więcej ciepła nie tylko w znaczeniu metaforycznym. Drewno, podobnie jak PCV jest doskonałym izolatorem termicznym. Ma jednak swoje wady, ponieważ pęcznieje pod wpływem wilgoci, dlatego okna drewniane nie są tak długowieczne jak ich plastikowe odpowiedniki.

Z tego względu wiodący producenci stawiają na okna drewniano-aluminiowe. Metalowa warstwa znajdująca się na zewnątrz stanowi odpowiednią ochronę. Nakładki aluminiowe często spotykamy także w modelach okien pasywnych wykonanych z PCV.

Jakie okna pasywne wybrać ze względu na rodzaj oszklenia?

Obecnie standardem wśród okien pasywnych są okna 3-szybowe. Wypełnione powietrzem lub gazami szlachetnymi komory pomiędzy szybami to doskonała dodatkowa izolacja termiczna. Nie bez znaczenia pozostaje także jakość oszklenia. W oknach Internorm spotkamy na przykład szkło SOLAR+. Jego ogromną zaletą jest fakt, że przepuszcza ciepło światła słonecznego w ciągu dnia, a zimą ogranicza straty ciepła z wnętrza budynku.

Innowacje zwiększające izolacyjność termiczną?

Jakie okna pasywne wybrać ze względu na zastosowane w nich technologie? Do lepszych właściwości termoizolacyjnych z pewnością przyczynia się klejenie szyby do ościeżnicy na całym obwodzie, zgodnie z technologią I-tec Oszklenie. Warto zwrócić uwagę także na obecność nowoczesnej pianki termoizolacyjnej i potrójne uszczelnienie. Okna najlepiej montować warstwowo.

Najwyższy poziom bezpieczeństwa

Wybierając okna pasywne nie wolno zapominać o bezpieczeństwie. Do doskonałych zabezpieczeń przed włamywaczami należą nowoczesne ryglowanie na wszystkie cztery strony ramy okiennej, w pełni ukryte okucia oraz szyby antywłamaniowe, które nawet po rozbiciu utrzymują jednolitą strukturę na folii, którą bardzo ciężko przeciąć. Prostym, ale skutecznym zabezpieczeniem bywają klamki w antywłamaniowe, których nie da się rozwiercić od zewnątrz.

Nowoczesny design pasujący do każdego wnętrza

Jak dopasować okna pasywne do wnętrza pod względem designu? Dobrym tego przykładem jest oferta Internorm. Produkty tej marki są dostępne w aż czterech wersjach aranżacyjnych. W nowoczesnych i minimalistycznych wnętrzach świetnie sprawdzi się styl Studio bądź Home Pure. W bardziej klasycznych styl Home Soft. Z kolei styl Ambiente to najlepszy wybór dla budynków w stylu retro. Nowoczesne okna pasywne mogą więc świetnie wpisywać się we wszystkie style architektoniczne.

Powiązane tematycznie

UMÓW SIĘ NA SPOTKANIE

ZYSKAJ GWARANCJĘ NAJNIŻSZEJ CENY

OK
Anulowano

Zamów indywidualną ofertę

Wypełnij zgłoszenie i otrzymaj osobistą ofertę

*pola wymagane przejdź dalej

, Interesujesz się ofertą jako:

CHCIAŁBYŚ ABYŚMY:

, Wybierz proszę jakie okna Cię interesują

OBECNIE POSZUKUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI PONIEWAŻ

NA KIEDY POTRZEBUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI

Uff - to już prawie koniec, Twoje uwagi do oferty:

CHCIAŁBYM ZAŁĄCZYĆ PLIKI

  , O KTÓREJ GODZINIE MOŻEMY DO CIEBIE ZADZWONIĆ

  ZAAKCEPTUJ KLAUZULĘ I PRZEŚLIJ FORMULARZ

  Trwa ładowanie
  Dziękujemy za wysłanie
  Błąd

  Umów się na spotkanie

  Zamów katalog  wersja papierowa

  Pobierz katalog  wersja PDF