Twoja przeglądarka nie obsługuje (ma wyłączoną obsługę) javascript.

Bezpieczne okna – jakie wybrać?

Kategorie: okna   innowacje   zabezpieczenia  
Zdjęcie Bezpieczne okna – jakie wybrać?

Kupując okna do domu należy kierować się nie tylko estetyką i parametrami technicznymi, ale również zastosowanymi zabezpieczeniami. Okna antywłamaniowe pozwalają uzyskać maksymalne bezpieczeństwo dla mieszkańców, zapewniając optymalną ochronę przed włamywaczami. Jak wybrać bezpieczne okna?

Antywłamaniowe szyby i okna 

Szyby o odpowiednich parametrach są pierwszą linią obrony przed włamywaczem. To właśnie one są najpowszechniejszą drogą włamań, dlatego najlepszym rozwiązaniem jest wybór okien z dwiema lub więcej taflami szkła, połączonymi kilkoma warstwami foli poliwinylobutyralowej (PVB). Dzięki niej okno jest bardziej odporne na stłuczenie, a w przypadku przypadkowego wybicia, kawałki szkła nie rozsypują się.

Bezpieczeństwo z klasą

Podstawową funkcją antywłamaniowych okien jest jak najdłuższe powstrzymanie złodzieja przed dostaniem się do wewnątrz budynku. Montując niskiej jakości okna, wystarczy tylko jeden silny cios, by wejść niezauważalnie do domu. Ponad 80% prób włamań odbywa się przez okna, dlatego warto postawić na mocny pakiet szybowy, profil okienny i mechanizm okuciowy.

Kupując okna należy zwrócić uwagę na klasy bezpieczeństwa, oznaczone symbolami od RC1 do RC6. W budynkach mieszkalnych najczęściej mamy do czynienia z klasami RC1 oraz RC2. Pierwsza nie zapewni zbyt dużej ochrony, ponieważ okno oprze się jedynie próbom otwarcia przed kopanie lub uderzenie pięścią. Klasa bezpieczeństwa RC2 jest obecnie standardem, jeżeli chodzi o podwyższoną ochronę przed włamaniem. Dzięki bardziej zaawansowanej konstrukcji, okna zapewniają czas oporu na poziomie co najmniej 3 minut.  Oznacza to zwiększoną ochronę przed wyważeniem okna przy pomocy prostych narzędzi w postaci na przykład śrubokrętu, co może skutecznie zniechęcić złodzieja do wtargnięcia do budynku.

Chyba najlepszym rozwiązaniem jest wybór okien klasy RC2 z pakietem trzyszybowym, techniką ryglowania I-tec Ryglowanie, ukrytymi okuciami, a także niewidocznymi od zewnątrz zawiasami. Okna firmy Internorm są wyposażone w szyby klejone do skrzydła na całym obwodzie, a nie wkładane do ramy. Dzięki tej technologii (I-tec Oszklenie) oraz zastosowaniu foli PVB wyważenie szyby jest praktycznie niemożliwe.

Jak skutecznie zabezpieczyć okna?

Okna antywłamaniowe powinny charakteryzować się odpowiednimi parametrami technicznymi oraz posiadać dodatkowe zabezpieczenia. Internorm jako lider w branży, opracował nowatorskie systemy chroniące przed włamaniem. I-tec Szyba (FIX-O-ROUND) to technologia klejenia szyb po całym obwodzie, zapewniająca stabilność konstrukcji, a także dobre parametry termoizolacyjne. I-tec Ryglowanie uniemożliwia wyważenie okna, dzięki systemowi połączonych klapek, wciskających się w ościeżnicę.

Równie ważne są klamki, które dzięki specjalnej konstrukcji uniemożliwiają przewiercenie okna od zewnątrz. Bardzo dobrym rozwiązaniem są klamki z zamkiem blokujące możliwość otworzenia okna zarówno od zewnątrz, jak i wewnątrz. Dodatkowo ukryte okucia mogą skutecznie utrudnić włamanie, a okna zyskują dodatkowe walory estetyczne. Natomiast zaczepy zamków nie tylko zapewniają ładny wygląd okna, ale także ryglowanie w oparciu o sworznie grzybkowe w ościeżnicy.

Niezbędne certyfikaty

Odpowiednie parametry techniczne, dodatkowe zabezpieczenia oraz specjalistyczne certyfikaty są gwarancją tego, że kupujemy bezpieczne okna antywłamaniowe. Przed ich wyborem należy zapoznać się z dokumentacją, która potwierdza klasę odporności okien na włamanie. Dystrybutorem okien antywłamaniowych Internorm jest firma Bemares Rzeszów. Przed zakupem okien warto spotkać się ze specjalistą, który przedstawi pełną dokumentację oraz doradzi najlepsze rozwiązania, dostosowane do potrzeb każdego klienta. Sprawdź okna PCV do swojego mieszkania.

Powiązane tematycznie

UMÓW SIĘ NA SPOTKANIE

ZYSKAJ GWARANCJĘ NAJNIŻSZEJ CENY

OK
Anulowano

Zamów indywidualną ofertę

Wypełnij zgłoszenie i otrzymaj osobistą ofertę

*pola wymagane przejdź dalej

, Interesujesz się ofertą jako:

CHCIAŁBYŚ ABYŚMY:

, Wybierz proszę jakie okna Cię interesują

OBECNIE POSZUKUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI PONIEWAŻ

NA KIEDY POTRZEBUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI

Uff - to już prawie koniec, Twoje uwagi do oferty:

CHCIAŁBYM ZAŁĄCZYĆ PLIKI

  , O KTÓREJ GODZINIE MOŻEMY DO CIEBIE ZADZWONIĆ

  ZAAKCEPTUJ KLAUZULĘ I PRZEŚLIJ FORMULARZ

  Trwa ładowanie
  Dziękujemy za wysłanie
  Błąd

  Umów się na spotkanie

  Zamów katalog  wersja papierowa

  Pobierz katalog  wersja PDF