Twoja przeglądarka nie obsługuje (ma wyłączoną obsługę) javascript.

Nieprawidłowy montaż okien – na co zwrócić szczególną uwagę – rozmowa z ekspertem

Zdjęcie Nieprawidłowy montaż okien – na co zwrócić szczególną uwagę – rozmowa z ekspertem

Czy montaż okien ma szczególne znaczenie w czasie budowy lub remontu domu? Jak uchronić się przed błędami? Na te i inne pytania poszukamy odpowiedzi w czasie rozmowy z ekspertem Internorm w Rzeszowie.

Na czym polega fenomen energooszczędnych okien?

Okna przystosowane do budownictwa pasywnego gwarantują znacznie wyższy komfort mieszkania przy jednoczesnych oszczędnościach na zużyciu energii. Pozwalają zaoszczędzić nawet o kilkadziesiąt procent więcej energii. To sprawia, że klienci coraz częściej pytają o zasady budownictwa pasywnego i szczegóły, które gwarantują faktyczną szczelność.

Czyli wystarczy kupić dobre okna i dom już jest tańszy w utrzymaniu?

(śmiech) Nie tak od razu. Pozostaje jeszcze konieczność prawidłowego montażu i tu pojawia się zasadniczy problem. Wiele osób narzeka, że kupowało zwykłe, dość dobre okna, ale po ich montażu nadal odczuwało problemy z wilgocią, przewiewami. Nie są zadowoleni z efektów swojej inwestycji.

Dlaczego?

Montaż okien wymaga wyjątkowej precyzji. Jeżeli źle przytnie się ramę albo osadzi się konstrukcję na źle przygotowanej powierzchni, skutki mogą być odczuwane przez lata, a wtedy kupno nawet najlepszego okna idzie na marne.

Przecież okna najczęściej montują ekipy budowlane.

Ale niestety nie wszystkie ekipy stosują te same standardy. Budownictwo pasywne wymaga szczególnych kompetencji. Z tego powodu niemiecka firma illbruck zdecydowała się wprowadzić na rynek ujednolicony system MOWO, który pozwala na montaż zgodny z duchem budownictwa pasywnego.

Jak poznać fachowców?

Cóż, nie ma na to złotej rady. My w firmie Internorm wychodzimy z założenia, że warto dbać o klienta na każdym etapie współpracy, od kontaktu, przez spotkanie w showroomie, po procedury zamówienia. Naszym klientom oferujemy pomoc wykwalifikowanych pracowników, którzy wiedzą jak zamontować okna zgodnie z zaleceniami austriackiego producenta.

Skoro to takie trudne, może lepiej odpuścić sobie wysiłek i wybrać zwykłe okna, zwykły montaż?

Niekoniecznie. Montaż MOWO wcale nie jest szczególnie skomplikowany. Po prostu materia wokół okna jest specyficzna. Inwestycje w ocieplenie są obliczone na wiele lat i wymagają zaangażowania. Najlepiej polegać na sile spokoju i wytycznych producenta. Mierzyć czas, nie spieszyć się i nie zwlekać. Wybierać dobry klej, dobrą taśmę, dobry podkład.

Jakie będą efekty?

Montaż okien trwa nie dłużej niż dobę i można zająć się już innymi pracami. Efekt jest estetyczny, okna są szczelne, izolacja nie jest naruszona. Jeżeli mogę coś doradzić czytającym – poznajcie montaż MOWO, skonsultujcie prace budowlane z ekspertami Internorm, a dojdziecie do wniosku, że po prostu warto.

Dziękuję za rozmowę!

Ja również. Wszystkich zainteresowanych wyborem najbardziej oszczędnych okien na rynku zapraszam do salonu w Rzeszowie. Porozmawiajmy o Twoim domu.

UMÓW SIĘ NA SPOTKANIE

ZYSKAJ GWARANCJĘ NAJNIŻSZEJ CENY

OK
Anulowano

Zamów indywidualną ofertę

Wypełnij zgłoszenie i otrzymaj osobistą ofertę

*pola wymagane przejdź dalej

, Interesujesz się ofertą jako:

CHCIAŁBYŚ ABYŚMY:

, Wybierz proszę jakie okna Cię interesują

OBECNIE POSZUKUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI PONIEWAŻ

NA KIEDY POTRZEBUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI

Uff - to już prawie koniec, Twoje uwagi do oferty:

CHCIAŁBYM ZAŁĄCZYĆ PLIKI

  , O KTÓREJ GODZINIE MOŻEMY DO CIEBIE ZADZWONIĆ

  ZAAKCEPTUJ KLAUZULĘ I PRZEŚLIJ FORMULARZ

  Trwa ładowanie
  Dziękujemy za wysłanie
  Błąd

  Umów się na spotkanie

  Zamów katalog  wersja papierowa

  Pobierz katalog  wersja PDF